Wpis z mikrobloga

macie jakiś pomysł na lapka do pracy, coś w stylu thinkpada, tylko mocniejsze gpu nvidia?? dobry touchpad, w miarę cichy, dobrze spasowany?
teoretycznie mógłbym kupić Lenovo P53, ale ciężko dostać, cena koło 20k z kolei te nowe wersje to trochę #!$%@?, już nie to samo
( ͡º ͜ʖ͡º)

#laptopy #thinkpad
  • 17
@getin miałem Thinkpada P70 i był beznadziejny. Po dwóch latach przesiadłem się na Dell Precision 7530 i jestem zadowolony po dzis dzien. Touchpad spoko, laptop dobrze złożony i ma spoczko bebechy (quadro na pokładzie, 64 GB RAM, dwa dyski nvme). No i mniej awaryjny od Lenovo (jeden serwis dotychczas na 3,5 roku działania, gdzie Leniacz miał wymieniana płytę główną 3 razy + ogromne problemy z działaniem portów USB). Jedyna rzecz, która mnie
@Jubei: też myślałem nad tym, albo Zephyrus lub Gigabyte AORUS, chyba najbardziej zbliżone do stacji roboczych, cenowo pewnie koło dyszki

@CalkaFouriera: tak, tylko delle z mocniejszymi gpu to straszne suszary, plus cenowo i tak koło 14k trzeba wrzucić, samo spasowanie ok
@getin niby suszary, ale możesz ograniczyć pracę wentylatorów w Biosie.
Jak nie chcesz suszary, to może coś z serii 55X0 - cieńsze, bez rozbudowanego systemu chłodzenia, ale za to mniej potężne niż seria 77X0 czy 75X0.
@Jubei: też prawda

@CalkaFouriera: myślałem nad Dell Precision 15 7550, z tym, że wersja z RTX 3000 koszt 15k, za tyle mam Razera z 3070 jeszcze zostanie na dwa dobre monitory, na plus oczywiście gładzik i bateria, ale złącza stacji dokującej i tak już nie ma, hałas podobny

Może lapek z TB3/4 i eGPU?

@Kryspin013: to też jest opcja, tylko obecnie grafa+egpu z 6k, więc w sumie bliko ceny
@getin Razer też jest spoko, sam się zastanawiam nad 13 tej firmy, tym bardziej, że można później doinwestowac w eGPU.
Jedyna sprawa, na którą muszę jeszcze zerknąć (i Tobie też polecam) to warunki serwisu Razera w PL.
@getin BTW. W Dellu obecnie role podłączenia stacji dokujacej odgrywa połączenie 2x TB, ale stacje te są #!$%@? - moja była dwa razy wymieniana na gwarancji i cały czas były z nią problemy (np. samoczynne odlaczanie monitora podczas słuchania muzyki z Tidala, gdzie przy YT ten problem nie występował).
tylko mocniejsze gpu nvidia?


@getin: Legion 5 lub 5 Pro z RTXem 3070. Precisiony, Zbooki i inne stacje robocze będą słabsze. Zapowiadany thinbook będzie miał przycięte tdp karty. Lenova też mają pełny mux, więc raczej za dużego wyboru nie ma.
@CalkaFouriera: z egpu jest ten ból, że mniejsza wydajność, raczej nie działa z AMD cpu, krótki kabel, więc nie wiem czy na dolną półkę by mi weszło (mniejszy hałas), ale to też jest opcja

W Dellu obecnie role podłączenia stacji dokującej odgrywa połączenie 2x TB, ale stacje te są #!$%@?

@CalkaFouriera: tak, to też czytałem, super były te stare "od dołu" wpinasz i wszystko samo sie włącza już od biosu
@getin:

już bym dawno kupił jakby wykonanie było solidniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Legion 5 Pro lub 7 raczej takie tanie nie będą, a Omen jest przycięty, Asus bez pełnego Muxa, Gigabyte'y jeszcze gorsze od tych legionów pod względem wykonania.