Wpis z mikrobloga

Mirki,
Czy jest coś na co trzeba bardzo zwrócić uwagę przy wyborze instalacji #fotowoltaika ?
Jedni magicy przyjeżdżający z oferta mówili ze konieczne są przeglądy serwisowe stelażu na gruncie, inni ze jakieś przeglądy żeby utrzymać wszystkie gwarancje producentów? Czy to prawda, czy kit by zarobić dodatkowa kasę na tych serwisach? Czy może na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę żeby nie ponosić później dodatkowych kosztów o których nikt nie mówi?
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shav_Arth: płatne przeglądy w ceny utrzymania są żeby
1. Szybciej wykręcić się od gwarancji
2. Szybciej dojrzec problemy i naprawić je mniejszym kosztem
3. Utrzymać ekipy serwisowe
@Shav_Arth: przegląd instalacji pv a w zasadzie pomiary raz na 5 lat, jak ktoś mówi inaczej - chce cię kasować za serwis i gwarancję. Co do konstrukcji - nawet raz do roku w zależności od producenta, ale to obejmuje kontrolę organoleptyczną plus ewentualnie Nm na śrubach
@Shav_Arth: ja bym zwrócił uwagę na to, czy zajmują się też formalnościami. Czy wypełnią wniosek o zmianę licznika itd. U mnie poszło to bezboleśnie, ale znajomy od tygodni marnuje dobrą pogodę, bo coś tam.
najlepiej jakbyś wynegocjował że np. ostatnie 5% płatności jest po uruchomieniu licznika dwukierunkowego, choć wątpię czy teraz na cokolwiek się zgodzą.
Serwis stelażu pachnie oszustwem, co tam może być do serwisowania? Mogliby najwyżej cię pouczyć że dwa
@CichyBob: Ale one są do czegoś wymagane czy niekoniecznie? Oczywiście rozumiem ze warto sprawdzać całą instalację a nie czekać na to aż coś poważniejszego się stanie. Interesuje mnie tylko czy jest to wymagane, bo mam tez ofertę w której nie ma wymaganych żadnych przeglądów a gwarancje są tylko te które daje producent, bez przedłużenia itp. Niby nic nie musi być kontrolowane pod kątem żadnych wymogów.
@Shav_Arth: przegląd elektryczny (pomiary) wymaganie jest jak dla każdej instalacji elektrycznej, zgodnie z prawem budowlanym.

Co do konstrukcji - jak wyżej napisałem w zależności od producenta do utrzymania gwarancji. I tu mała uwaga

@przeciwko78: różnica między gruntem a dachem jest taka, że na dachu masz mocowania na nierdzewce, na gruncie masz powłokę z ocynku/magnelis którą można uszkodzić, dodatkowo na gruncie masz dużo większe obciążenie wiatrem mogące wywoływać drgania/skręcenia konstrukcji, oraz
@Shav_Arth: żadne cykliczne serwisy w pv nie są wymagane. jeśli firma coś takiego proponuje to jest to po prostu sposób na dodatkową kasę. Uważaj na przedstawicieli obiecujących pewne 5k z mojego prądu i sprawdzaj oferowane podzespoły. Czasem warto zapłacić więcej, a mieć na dobrym sprzęcie.