Wpis z mikrobloga

@czeskiNetoperek: "Zadaniem Uniwersytetu Jagiellońskiego jest stanie na straży wolności i równości." A to bardzo ciekawe. Czy odwoływanie debaty przez UJ w ostaniej chwili na temat Polexitu to jest wolność i równość? A czy odwoływanie debaty na temat gender organizowanej przez prawicowe środowiska to jest wolność i równość? Trzeba nie mieć wstydu, żeby cenzurować i nie dawać możliwości wypowiedzi na temat niepopularnych opinii po czym pisać listy jak się to to dba
@Marko_Polo1254:

Czy odwoływanie debaty na temat Polexitu to jest wolność i równość? A czy odwoływanie debaty na temat gender organizowanej przez prawicowe środowiska to jest wolność i równość?

O odwołaniu debaty Polexit nie słyszałem. Co do drugiej to jeśli na podstawie wcześniejszej działalności i wypowiedzi organizatorów istnieją poważne wątpliwości czy debata będzie miała charakter naukowy lub wypowiedzi będą miały na celu nie dyskusję, a dyskredytację i atakowanie innych, to odwołanie jej
@Marko_Polo1254: Potraktowałem poważnie twój komentarz i podałem konkretne argumenty. Najwyraźniej był to błąd. Mimo wszystko odpowiem jeszcze raz.

Jeśli na UJ ma miejsce jakaś debata, to jest otwarta dla każdego. Można przyjść i podczas panelu dyskusyjnego zadać jakie się chce pytanie lub w skrótowy sposób zaprezentować swoje prawicowe "mądrości". Natomiast nikt nie będzie w imię błędnie rozumianej wolności pozwalał na prowadzenie podbawionej naukowych podstaw agitacji . Tak samo jak żaden wydział
@chigcht: no widziałam to. Osobiście mnie ta niebinarnosc i inne wymyślanie płci śmieszy, ale myślę, że dla pokolenia dzisiejszych nastolatków to mega ważne i oni tak po prostu widzą rzeczywistość. Nic z tym nie zrobisz, a uniwersytet tylko dopasowuje się pod najnowsze trendy, żeby przyciągnąć studentów. To w tej chwili jest walka o każdego studiującego tak na prawdę.