Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: NIE OGRANICZAJĄ Transmisji. Przecież nawet Pan Lamza już na Youtube, w neutralny sposób opowiedział o koronawirusie rok temu i jasno mówił że nie ma ograniczania transmisji bo szczepionka nie ma wpływu na obecność wirusa w układzie oddechowym. Wiedzą to wszyscy lekarze, wie to rząd. Nie jest to zadną tajemnicą. Tylko nie wiedzieć czemu, w tv mówią inaczej.
@blinxdxb: NIE OGRANICZAJĄ Transmisji. Przecież nawet Pan Lamza już na Youtube, w neutralny sposób opowiedział o koronawirusie rok temu i jasno mówił że nie ma ograniczania transmisji bo szczepionka nie ma wpływu na obecność wirusa w układzie oddechowym.


@Bigbluee: no tak, bo to że organizm zwalcza wirusa zamiast go namnażać, a dodatkowo osoba która zetknęła się z wirusem normalnie funkcjonuje zamiast kichać i prychać to zupełnie bez znaczenia jest... (
jak tam szurku?


@blinxdxb: ja nie jestem antyszczepionkowy, ale właśnie na tym polega szurstwo, że takie UK ma zaszczepioną większosć populacji, a na takim Wembley było nieco ponad 10k kibiców. Na pojedynku drużyn z tej samej wyspy. Szczepią się najszybciej w Europie i #!$%@? z tego jest.
@JimNH777: u mnie prawie cały kraj jest zaszczepiony a zarażenia nie spadają :) ale to dlatego, że część szczepionek niestety nie jest tak dobra w ograniczaniu transmisji (mimo, że są wysoko skuteczne w ograniczaniu hospitalizacji i śmierci). U nas np większość potwierdzonych przypadków jest z emiratu, który szczepił sinopharm i astra, teraz cały kraj dostaje boostery Pfizera i moderny właśnie dla tych, którzy się szczepili innymi szczepionkami. Stąd te ograniczenia. MRNA
MRNA okazały się być najlepszymi szczepionkami i im szybciej zaszczepimy większość populacji tym szybciej pozbędziemy się wirusa.


@blinxdxb: wcale sie nie okazaly: Netanjahu juz mowil ze bedzie potrzeba dwoch dawek szczepionek mrna co rok. Merkel mowi o dawkach przypominajacych na jesien. te 95% skutecznosci to sobie sam pfizer wystawil. prawdziwa skutecznosc jest znacznie nizsza.
@czakabakir: a stadion znajduje się w sklepie? W zamknietym pomieszczeniu? Różne kraje róż ie podchodzą do pandemi, mnie kompletnie nie interesuje co się dzieje w Polsce czy w Europie. Jedyne dzięki czemu powstrzymamy wirusa to szczepienia na dużą skalę, wtedy rządy nie będą musiały wymyślać kolejnych obostrzen.
@czakabakir: mrna dają lepsza ochronę i na dłużej niż przechorowanie. Poza tym nikt nie wie jak dana osoba zareaguje na wirusa. Dlaczego tak trudno zrozumieć, że szczepienia odciążają służbę zdrowia i ograniczaja transmisję wirusa?
mrna dają lepsza ochronę i na dłużej niż przechorowanie.


@blinxdxb: mrna daje ochrone tylko przeciwko jednemu bialku wirusa. przechorowanie daje przeciwko wszystkim. dla organizmu nie jest zdrowe utrzymywanie jednego typu przeciwcial na poziomie 5tys przez dlugi czas (jak niektorzy covidianie mysla ze do bycia zdrowym potrzebne sa caly czas takie poziomy przeciwcial) dlaczego tak trudno zrozumiec ze ozdrowiency powinni byc szczepieni tylko jak chca a w pierwszej kolejnosci powinni do szczepienia