Wpis z mikrobloga

Robię remont i fachowiec powiedział, że podgrzewacz wody (junkers), nie może wisieć zaraz przy wejściu do pomieszczenia tylko musi być przynajmniej 80cm. Prawda to?

Drugie pytanie - jak to jest z kuchenkami z palnikami na gaz. Gdzie one mogę stać? Ponoć od okona musi być przynajmniej 60cm, ale za to fachowiec nie widzi problemu żeby stała zaraz obok ściany (no może parę centymetrów odstępu).

#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont #budownictwo #gaz
  • 4
Ponoć od okona musi być przynajmniej 60cm, ale za to fachowiec nie widzi problemu żeby stała zaraz obok ściany (no może parę centymetrów odstępu).


@Gumaa: Nie pamietam juz bo to bylo dawno wiec moge cos pomylac. Z kuchenkami jest tak ze stanie przy scianie im nie przeszkadza. Sciana z boku kuchenki za to skutecznie przeszkadza np raczce patelni :P

Natomiast blisko wejcscia itp to (jak dobrze pamietam) chodzi o to zeby
Natomiast blisko wejcscia itp to (jak dobrze pamietam) chodzi o to zeby przypadkiem nie zostal zdmuchniety palnik przy ruchu powietrza jak otwierasz drzwi. Co w dzisiejszych czasach jest i tak bez sensu bo juz chyba wszystkie kuchenki maja odciecie gazu jak sie palnik zgasi.


@gorzki99: po pierwsze zabezpieczenia o których napisałeś, a co jak w ogóle nie mam drzwi?
po pierwsze zabezpieczenia o których napisałeś, a co jak w ogóle nie mam drzwi?


@Gumaa: ale mnie nie pytaj bo ja nie siedze w temacie. Poprostu mi sie przypomnialo co lata temu gazownik mowil.

Ja to widze tak:
Przepis powstal "+/- 70 lat temu". Wtedy nikt nie slyszal o takich zabezpieczeniach i malo kto nie mial drzwi w mieszkaniach.

Przepis jest to sie go trzymaja do teraz. Reki se uciac nie
@Gumaa: Kuchenka 0,5 metra, Junkers nie wiem, ale pewnie też znajdziesz w "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie."