Wpis z mikrobloga

Lirwa, pech motoryzacyjny chyba mnie nie opuści. Najpierw bmw i rozrząd oraz panewki. Potem poszedł się pieprzyć blok silnika, a kiedy wszystko zaczęło się układać i do rodziny zawitało nowe auto... To teraz #!$%@? w citroenie #!$%@? korba/panewka. Super... #!$%@? Ci w dupe Boże motoryzacji, za jakie grzechy.
Jeszcze jakbym dawał im na zimnym, nie zmieniał olejów, nie dbał i serwisował to zrozumiałbym karę...(,)
#gorzkiezale #mechanikasamochodowa
  • 6
@TheOneEyedKing: może jakąś wodę lejesz zamiast oleju? Albo olej bezpośrednio "od mechanika" albo "z allegro 100% ori"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parę aut w życiu upalałem, ale żeby korba/panewki poszły, albo jeszcze lepiej blok rozwalić (jakim cudem?!) to mi się nie zdarzyło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Atreyu: niektórzy mają do tego szczęście xD

Dwie osoby (jedna to mechanik, druga to seba upalacz) to samo auto: audi a6 2.5 v6 tdi z multitronikiem xD. Mechanik dbał i chuchal, delikatnie na zimnym, zmiany biegów tylko na pełnym zatrzymaniu: dwa razy remont skrzyni i pod koniec żywota już prosiła się o kolejny xD, 4 komplety wałków rozrządu (wytarte krzywki), wtryski, turbo robione xD.

A seba? Rura na zimnym, D na
@Atreyu: No właśnie olej z sklepu motoryzacyjnego, który obraca głównie tylko smarami, chemią i olejami do maszyn/aut.

Bmw to była przygoda, która zniszczyła mi psyche. Najpierw pękł ślizg łańcucha w czasie jazdy i poszła siepa, okazało się że panewki też kończyły żywot. No #!$%@? wymiana uszczelniaczy, panewek, kolejny raz nowy rozrząd (po 6 tys km jak dobrze pamiętam?), uszczelnieniacze wału, rolki etc. No #!$%@? niemalże pół silnika na nowe. Sprawdzone złożone