Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: jakie wymiary kuchni, jakiś plan z wymiarami? Jak lubisz Diy to mozesz zamowic korpusy na allegro, zamowic fronty w firmie ktora to robi. W internecie pelno tutoriali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: Brakuje drzwi i planowanego układu szafek ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale z tego co widzę to powinny wchodzić standardowe wymiary korpusów + blendy wiec mozesz polowac na gotowce
@voj4k: takie coś skleciłem w Ikei. Drzwi są na dole (przesuwne/harmonijka), okno po prawej.

ALE! Jest jeden problem. Rozmiary szafek narożnych w Ikei mi się zupełnie nie kalkulują (ta na obrazku to 88x88 i właściwie jest dostępna tylko taka opcja). Jeżeli obok tego postawię zmywarkę 45cm, to zmywarka nachodzi na przyłącze wody od zlewu, dosłownie parę centymetrów i to rozwala cały plan ( ͡° ʖ̯ ͡°) W
Pobierz Gumaa - @voj4k: takie coś skleciłem w Ikei. Drzwi są na dole (przesuwne/harmonijka), ...
źródło: comment_1624265736K8pLbVgiimXvqdi4g9cq9s.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: Ikea wychodzi drogo i ma nietypowe wymiary ( 600 mm głebokosci), Ja bym robił na wymiar, lecz tak jak mówię. Są opcje zrobienia samemu.

Standardowe korpusy robi sie na głebokosc 510mm + 50mm odsuniecia + 20mm front i zwis 20mm dla blatu 60cm, te z Ikea potrzebują swoich blatów.
@voj4k: kusi robienie samemu, zawsze mnie ciągnęło w stronę DIY, ale nigdy się za to nie brałem i nie mam kompletnie narzędzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Więc raczej pozostanę przy robieniu na wymiar. Dzięki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: Do korpusów musisz posiadać narzędzia takie jak w przypadku składania mebli z IKEA + Wkretarke i wiertlo do konfirmatów + konfirmaty. Szuflady są teraz systemowe (Blum, Rejs, GTV) tylko płyta na dno i plecy wycięta na wymiar. Przyda sie tez frez do zawiasów puszkowych, nie jest drogi. Płyty o konkretnych rozmiarach zamawiasz w firmie i tylko skręcasz. Jak masz jakies pojecie o używaniu młotka i wkrętarki i chęci, to wiedza