Wpis z mikrobloga

sprawdzony środek na kreta? tak wiem, że pod ochroną ale nie p oto dosiałem trawnika i zasadziłem 50 sadzone truskawek na agrowłókninie aby teraz mi to rył wszystko

karbid - nie zadziałało, w sumie nie wiem czy gazy się sprawdzą skoro jak wyczuje to zaraz może gdzieś kopiec wywalić aby wszystko się ulotniło

wpompowałem dobre 300 litrów ścieków w kopce i jedyne co dostałem to nawóz bo trawa fajnie podrosła

łapki mechaniczne jeszcze nie stosowałem

jakaś trutka mile widziana

#ogrodnictwo #ogrod
  • 41
@dziecielinapala: nie zeżrą bo nie będzie co, jak #!$%@? poprzerywa system korzenny to #!$%@? urosną, mam to w dupie chcę wyeliminować przeciwnika, po dobroci smrodem się nie dało

EKSTERMINACJA!
@Raa_V: no dobra, ja próbowałem po dobroci smrodem, w pułapki mechaniczne wątpię bo nawet zakładane przez rękawice aby nie było zapachu człowieka to i tak się nie złapie aby go wypuścić gdzieś w lesie, na łąkę
@alexchik: sprawdzałem, pies mi akurat sierść gubi to wyczesałem go, że miałem 10 kulek wielkości tenisowych piłek, włożyłem do środka kopców w każdą dziurę, przysypałem lekko ziemią a po nocy sierść była odkopana na wierzchu
@Raa_V: @furelsom: a kto pamięta zapach skunksa, w takich fiolkach było jak zastrzyki (patrzę na necie i to też sprzedawali kiedyś ale ciężko dostać) ale to #!$%@? na kilometr, pamiętam u nas w szkole ktoś rozbił to w łazience, odwołali zajęcia na dwa dni bo wietrzyli :D
@Trelik: sąsiad miał ale ponoć po 2-3 tyg kret się przyzwyczaja i nawet mu wykopał tuż przy urządzeniu kopiec XD
Generalnie daj znać po sezonie co myslisz o tym, co Mirek?
@Raa_V: Jedno miałem dwa lata, potem dokupiłem jeszcze 2 żeby na pozostałej części nie kopały. Kreta nie widać, ale ostatnio chyba jakaś nornica dziurę zrobiła. Nie wiem czy to zasługa urządzeń, bo po drugiej stronie domu, gdzie ich nie ma również nie ma kopców.