Wpis z mikrobloga

Czy ratownicy medyczni w Polsce są przeszkoleni do używania funkcji ratunkowych w smartfonach? Od kilku lat mam wprowadzone tam takie informacje jak osoba pierwszego kontaktu (ICE), grupa krwi, alergie, zgoda na pobranie organów itp... Ale się zastanawiam czy jakiś ratownik to ogarnie. Bo trzeba tak:

Przesuń po ekranie
Alarmowe (przycisk u dołu)
SOS (przesuń w dół suwak)
Ratowanie awaryjne (przycisk u góry)
Ratowanie awaryjne (dotknąć ponownie w ciągu 3 sekund)

I następnie wybieramy: połączenia alarmowe, udostępnij lokalizację, sygnał SOS, dźwięk SOS, połączenia/wiadomości do ICE, informacje alarmowe (wspomniane w drugim zdaniu posta).

#oneplus #android #ratownictwo #ratownikmedyczny #smartfon #ice
  • 23
@wonsz_smieszek: To co wg Ciebie zrobią jeśli zdarzy się wypadek, nie będę miała przy sobie dokumentów, nikt nie wie że miałam wrócić do domu (bo mieszkam sama) więc jak sądzisz będą czekali aż ktoś się zorientuje o zaginięciu mnie i wtedy dojdą że ja to ja? Jak zidentyfikują moją tożsamość?
@Plotkova99: jakkolwiek źle to zabrzmi, jeśli (nie daj boże) zgarniemy Cię z ulicy i będziesz nieprzytomna to w karcie wpiszemy po prostu nn. Fajnie jak mamy dane osobowe pacjenta ale jeśli ich nie dostaniemy to świat się nam nie zawali. Poza tym pogotowie nie jest od weryfikacji tożsamości, mamy zrobić swoje - ustabilizować stan na tyle by możliwy był transport do szpitala i ewentualny przewóz. Dopiero w szpitalu ruszy procedura identyfikacji.
@klarkia: W teorii tak, w praktyce to już różnie wychodzi. W karetce i tak nie możemy przetoczyć krwi ani preparatów krwiopochodnych, natomiast w warunkach SOR, krewkarta pozwala na przetoczenie krwi bez próby serologicznej ale... przeważnie każdy woli mieć dupochron w postaci oznaczenia grupy (zresztą robi się ją szybko).
Tak czy inaczej, noszenie tej karty nie zaszkodzi, a może pomóc.