Wpis z mikrobloga

Wrzucam szkice mojej działki i plany na jej podział.

Chciałbym część sprzedać (część zielona, 12a), a resztę sobie zostawić (część czarna, 34a) i wybudować dom.
Cała działka 46a, klasa RIVa - oprócz części żółtej, tam jest 12a ŁV i ŁVI. Nie ma tu MPZP. Na dole działki płynie bardzo mały potoczek.

Różowe liczby to metry n.p.m. (nie wiem na ile to jest precyzyjne według map z internetów, w rzeczywistości przy drodze nie ma chyba aż takiej różnicy 325-327m...).

Część większą chciałbym zostawić i orientacyjnie wybudować dom parterowy ok. 160-170m całość w miejscu oznaczonym DOM. Koło domu, od strony potoku miałby być taras. Musiałbym też zostawić sobie drogę dojazdową do drogi gminnej. Mała strzałka to wjazd do tej działki z tyłu.

Pytania: co myślicie o takiej kombinacji, czy coś zmienilibyście w układzie*, z której strony usytuowić wejście do domu? Wjazd zaznaczyłem u dołu, ale może też być od góry, ale wydaje mi się, że tam gdzie wyżej będzie lepiej.

Kolejna kwestia to jak wyplantować sobie działkę; kolorem pomarańczowym zaznaczyłem teren, który chciałbym wyrównać, aby było równo ;) Działka ma niewielki spad ku potokowi oraz w stronę działki z domem powyżej. Między działką zieloną, którą chce sprzedać i pomarańczową byłby wtedy jakiś niewielki brzeg.

Wszelkie wskazówki mile widziane.

* pomijam fakt, że sporo ludzi zostawiłoby sobie tylko te 12a przy drodze ;)

#budowadomu
#budujzwykopem
źródło: comment_1624445656KHuk1CAreloGCaUOOTE0C8.jpg
  • 12
@TheHamlet: gaz jest na działce - na tej zielonej części, przy drodze gminnej. Prąd na słupie zaraz za drogą na górze. Kanalizacja (najbliższe podłączenie) na działce wyżej u sąsiadów lub za potokiem na dole na mojej działce
@Norskee: czyli spadki takiego rzędu nie powinny sprawiać problemów przy równaniu ok. 13-14a powierzchni?

@EnderWiggin: gdybym miał więcej pieniędzy to nie sprzedawałbym póki co, ale po 1) nie potrzebuję tak dużej działki do utrzymania, 2) pieniądze ze sprzedaży podratują budżet przeznaczony na budowę domu
@jabukasiga: zagospodarowanie ok, natomiast na grzyba chcesz to równać? Jeśli teren jest sfałdowany, to właśnie fajnie, terasowane ogrody zajebiście wyglądają i można to naprawdę fajnie zaaranżować, po co ci w takim fajnym miejscu, jeszcze nawet z prywatnym potoczkiem (moje marzenie swego czasu) płaska równa patelnia? Tujami wokół obsadzić i kostką wyłożyć? No ludzie...
@Jarek_P: nad tym się jeszcze zastanowię, ale równałbym tylko teren wokół domu (pomarańczowy teren), a nie całą działkę. Choć może faktycznie trochę za dużo tego równania, ale trochę równego terenu na pewno muszę mieć, coby postawić jakaś wiatę, basen itp itd... albo może mam po prostu trochę skrzywienie, bo teraz mieszkam na takiej działce, że kawałek równego terenu próżno szukać i ciężko mi nawet głupi olej w silniku sprawdzić :D
@jabukasiga: nic teraz nie równaj, takie zabawy dopiero jak chatę wybudujesz. Wtedy będziesz widział na jakiej wysokości jest posadzona, jak zrobisz dokładnie taras, utwardzenie i wtedy zdecydujesz co z resztą działki. Może wejdzie tam ziemia z wykopu albo jeszcze zmieni się koncepcja.

Moim zdaniem teraz szkoda kasy. Ogólny plan wydaje się spoko.