Wpis z mikrobloga

  • 16
Też macie tak, że pewne czynności wykonujecie tak odruchowo że nawet ich nie zapamiętujecie?

Ja tak mam z zamykaniem drzwi. Prawie zawsze nie pamiętam momentu zamykania drzwi. Mam czarną plamę w okresie: wyjście z mieszkania-wyjście z bloku. Potem zastanawiam się czy zamknęłam czy nie, ale zawsze ufam sobie że zrobiłam to odruchowo.

Dziś 30min po powrocie z pracy jechałam spowrotem do pracy sprawdzić czy zamknęłam drzwi xd już w drodze przypomniało mi się jednak jak te drzwi zamykałam xD

#rozkminy #problemypierwszegoswiata
  • 14
@Luna98x: Tak, ale najlepsze jest to jak dochodzi do drobnych zaburzeń.
Robimy coś setki razy, że nie zwracamy uwage, zawsze robimy to niemal podświadomie i w momencie jak coś się zmienia wychodzą dobre kwiatki. To chociażby dlatego czasem bedąc zamyślonym zrobimy coś odwrotnie bo cos nam przeszkodzi. Np wrzucimy lyzeczke do kosza zamiast do zlewu a opakowanie odwrotnie.

Co najlepsze jakiś czas temu złapałem na czymś podobnym moich znajomych w robocie.
@Missudi: Nie pamiętasz numerów tylko ruchy.
Ja ucząc się swojego pierwszego numeru nauczyłem się tylko ruchów w moment i tak wiele miesięcy działałem inaczej nie byłem w stanie podać :D Zreszta kierujac sie wyborem numeru pinu itp. zawsze kieruje się ruchami jakie chce, a nie konkretnymi cyframi :D
@Luna98x: Dobrze przy zamykaniu drzwi wypowiedzieć jakieś durne hasło i godzinę z zegarka. Na przykład paprykarz śmierdzi o 01:04 i sprawdzasz klamką czy zamknięte. Po kilkunastu krokach wiesz że było zamknięte i zapominasz o sprawie ;)