Wpis z mikrobloga

Witam, jak najlepiej podłączyć soudnbar samsung hw q70t do telewizora Samsung q60r? Wiem że można bezprzewodowo, ale chyba lepszą jakość uzyskam podłączając soundbar za pomocą kabla hdmi 2.0 do wejścia HDMI ARC w TV, prawda? Nurtuje mnie też kwestia konsoli którą posiadam (PS5), czy uzyskam dźwięk dolby atmos na soundbarze jeśli konsola jest podłączona do telewizora, czy muszę konsolę podłączyć kablem hdmi do soundbara, który będzie odtwarzał dźwięk i jednocześnie przekaże obraz do TV, ale czy wtedy nie będzie strat input laga i jakości obrazu? #soundbar #telewizory #technologia #pytanie #konsole #ps5
  • 15
@Polanin: podłączyłem normalnie dołączonym kablem hdmi soudnbar do tv do gniazda ARC i działa, dolby atmos również. Jak włączę konsolę to soudnbar automatycznie przełącza tryb dźwięku na GRA, aczkolwiek w ten konfiguracji chyba dolby atmos z konsoli nie będzie działać, jeszcze nie próbowałem.
@chinskie_bajki: nie działa, mam podłączony soudnbar jablem hdmi do tv, aczkolwiek druga sprawa jest taka, że niewiele gier posiada dolby atmos i posobno sama PS5 go nie obsługuje, jedynie xbox. Wyczytałem to dopiero po zakupie soundbara.
@lelek123pl wczoraj kupiłem tego soundbara, telewizor też mam z serii R. Póki co trochę bez szalu, szczerze powiedziawszy, dzisiaj spróbuję jeszcze przetestować. A jak Twoje wrażenia z używania? Widzialem, że soundbar ma różne opcje, ale nigdzie nie widze w instrukcji żadnych opisów poszczególnych trybów. Testowales może różne opcje?
@chinskie_bajki: jedynie co to bawiłem sie trybami, ale tylko dwa są godne uwagi - przestrzenny (na nim ogladam filmy, slucham muzy) no i tryb gry (na nim gram bo automatycznie się włącza, najgorsze, że potem ten tryb zostaje naeet jak wyłączysz konsolę i nusisz ręcznie zmieniać spowrotem na przestrzenny). Co do wrażeń, to nie mam porównania bo to mój pierwszy soundbar, jestem zadowolony, aczkolwiek rzeczywiście, nie było tego efektu WOW, a