Wpis z mikrobloga

Wpis wyszedł nieco chaotyczny, ale taka natura mirkobloga. Do napisania tego wpisu zmotywowały mnie różne dyskusje dotyczące wody oraz jej picia toczące się na wykopie. Czasem przebijają się komentarze osób, które wiedzą co piszą, natomiast prym wiodą osoby, które jednym uchem coś usłyszały z Galileo lecącego w tle albo co im wujek Hydraulik opowiedział o swojej robocie.
Ze względu na wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe z obszaru uzdatniania wody czuję się upoważniony do naprostowania paru spraw.
Nie będzie żadnego tl;dr, ponieważ post ten kieruje do osób zainteresowanych. Dla leni zachęcam czytać krótkie pytania i odpowiedzi. Postaram się tu nie wchodzić w jakieś akademickie wywody, spróbuje raczej dać zarys problemu i podrzucić parę haseł do poczytania we własnym zakresie (do postu zbiorczy obrazek).

Zacznijmy od zjawiska powstawania kamienia.
Jak wiele osób słusznie uważa, powstaje on z powodu twardości wody, a mówiąc ogólniej z powodu jej mineralizacji. Tutaj proszę zerknąć na Rys.1, po lewej mamy rurę którą tłoczona była solanka – widać piękną krystalizacje minerałów zawartych w wodzie. Natomiast po prawej rura z pionu mieszkalnego. Różnica w wyglądzie wynika z różnicy w stężeniach poszczególnych minerałów w wodzie lewej/prawej jak i ze znacznego udziału produktów korozji oraz mikroorganizmów biorących udział w korozji mikrobiologicznej. Wiele osób cieszy się, że ma twardą wodę, (ich domowa armatura na pewno znacznie mniej) mówiąc że ich woda zawiera więcej minerałów niż Polaris z Biedronki. Całkiem możliwe, że to prawda. Trzeba pamiętać, że każda woda ma inny skład mineralny co przekłada się na tak obiektywną cechę jaką jest jej smak. Stąd też jednemu będzie bardziej smakowała Muszynianka, drugiemu Żywiec a trzeciemu Warszawska kranówka. W tym miejscu zachęcam do wejścia na stronę naszym wodociągów i przeczytania składu mineralnego wody w waszym kranie i porównania z tym, co jest na etykietach wody z marketu.

-Tak więc czy cieszyć się z tego, że mamy twardą wodę?
-Jeśli nam smakuje to jak najbardziej

-Czy wysoka twardość wody skróci żywotność armatury hydraulicznej w naszym domu?
-Jeszcze jak

-Dlaczego z kranu leci mi żółta woda?
-Ponieważ gdzieś na sieci prowadzone są prace, podczas których doszło do oderwania warstwy osadu z Rys1 od ścianki rury

-Skoro woda do mojego kranu płynie rurami jak ta po prawej stronie Rys.1 to czy jest bezpieczna do picia?
-Tak. Czasy, kiedy wodę z kranu trzeba było przegotować przed spożyciem odeszły na szczęście do lamusa. Nasze wodociągi dbają całą dobę by produkowana przez nie woda spełniała normy Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Przejdźmy do tematu, który budzi jeszcze więcej pytań i kontrowersji, a mianowicie czy powinno się odstawić wodę butelkowaną i pić tylko wodę z kranu? Moim zdaniem do tematu powinno się podejść bardzo indywidualnie. Postaram się natomiast nakreślić, jak to jest z tym piciem wody.

Jeśli planujesz pić wodę z kranu przez najbliższe 20-30 lat to powinieneś być zaznajomiony z następującymi hasłami:
-mikro i nanozanieczyszczenia wody
Tutaj chciałbym poruszyć temat Trihalometanów (THM)- są to rakotwórcze, uboczne produkty chlorowania wody. Powstają poprzez reakcje chloru z związkami organicznymi zawartymi w wodzie. Należy mieć na uwadze, że każda woda w kranie (chyba że masz własne ujęcie) jest w większym lub mniejszym stopniu chlorowana, tak więc obecności THMów nie unikniemy. Ich zawartość w wodzie jest oczywiście kontrolowana, oraz podejmowane są działanie by ograniczyć ich powstawanie (np. ozonowanie i węgiel aktywny), niemniej trzeba być świadom ich istnienia.

Kolejnym zanieczyszczeniem jakiego nie unikniemy w wodzie to pochodne leków i hormonów. Jako cywilizacja zjadamy coraz większe ilości różnej maści leków i antybiotyków, które wydalamy. Ich pochodne trafiają ze ściekami do oczyszczalni (przez którą przelatują, to temat na inną historie) a następnie do środowiska wodnego, z którego czerpiemy wodę pitną. Tutaj ciekawym zjawiskiem, o którym warto poczytać jest wpływ hormonów wprowadzanych do wody na płeć narybku.
Stosując procesy pogłębionego utleniania wody (i inne) jesteśmy w stanie zredukować ilość pochodnych leków jaka trafia do naszych kranów. Niestety na takie procesy jest sobie w stanie pozwolić niewiele stacji uzdatniania, jak również świadomość problemu jest bardzo niska; również w obrębie branży wod-kan.

Następnym zagrożeniem o którym dopiero od niedawna zaczęto mówić jest mikroplastik. Obecnie przelatuje on zarówno przez nasze oczyszczalnie ścieków i stacje uzdatniania wody, jednocześnie gromadząc się w środowiskach wodnych, jak i organizmach żywych. Mając w głowie wielkość cząstek mikroplastiku (<5 mm) spójrzmy na Rys.2. Dopiero ultrafiltracja jest w stanie zabezpieczyć nas przed obecnością mikroplastiku w wodzie. Niestety takim procesem nie dysponuje większość stacji uzdatniania wody, ani twój dzbanek filtracyjny.

-Dobrze Panie kolego, w takim razie tylko woda w butelkach jest taka super?
-Niestety nie, tutaj warto poczytać o przenikaniu Bisfenoli z plastikowego opakowania do wody. Nie trzeba też wspominać o tym ile dokładamy śladu węglowy czy ton plastiku.

-Czy warto filtrować wodę z kranu przez różnej maści dzbanki czy butelki?
-Tak, ale należy pamiętać o tym, że węgiel aktywny zawarty w filtrach adsorbuje z wody wszystko jak leci, również wapno i magnez. Trzeba więc zadbać o uzupełnienie niektórych minerałów. Pamiętajmy też, że takim dzbankom i butelką daleko do profesjonalnych urządzeń do uzdatniania wody, dlatego kupując tego typu produkty powinna nam przyświecać raczej chęć poprawy smaku wody (może bardziej komfortu psychicznego?) jak również zatrzymania osadów z rur. Trzeba też pamiętać, że filtry z wypełnieniem stricte filtrującym (np. piasek czy różnego rodzaju granulki - bez "magnesu" pokroju węgla aktywnego) tylko w minimalnym stopniu zredukują ilość związków rozpuszczonych w wodzie.

- A co jeśli zależy mi na jak najlepszym oczyszczeniu wody przed jej piciem?
-W takiej sytuacji zostaje nam tylko odwrócona osmoza. W uproszczeniu jest to transport wody przeciwnie do gradientu stężeń przy użyciu wysokiego ciśnienia i membran. Jest to najbardziej zaawansowany proces jaki możemy zastosować w domowych warunkach- oprócz metali ciężkich czy bakterii usuwamy też wszelkie substancje mineralne. Pamiętajmy, że taka woda nie nadaje się do picia. Musimy ponownie ją wzbogacić o usunięte minerały przepuszczając przez odpowiednie złoża.

Jeśli ktoś dotrwał do końca to bardzo mi miło, nie chciałbym wchodzić w polemikę w komentarzach, a raczej chciałbym was zachęcić do własnego wyboru i poszerzenia wiedzy na temat tego co pijemy.

#woda
#ekologia
#zdrowie
#gruparatowaniapoziomu
exerator - Wpis wyszedł nieco chaotyczny, ale taka natura mirkobloga. Do napisania te...

źródło: comment_1624902804au9UcPanM4GIuhMIcelBEb.jpg

Pobierz
  • 44
@exerator: czy usunięcie mikroplastiku nie wpływa na to demineralizację wody?

I pytanie baitowe, ale zadam bo nie poruszyłeś tematu, że olaboga, dużo rur jest wciąż zrobionych z azbestu i czy dostanę raka( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaką mam pewność że "na ostatniej mili" stan instalacji mi nie zatruje wody
@Rad-X: Zależy jakiego procesu użyjemy do usunięcia mikroplastiku, jeśli będzie to ultrafiltracja to nie zmieni się nam mineralizacja wody. Mineralizacje zmieni nam odwrócona osmoza, wymiana jonowa, w pewnym stopniu sorpcja

Rury azbesto-cementowe stanowią poniżej 1% infrastruktury w Warszawie, ich obecny wpływ wpływ jakość wody jest pomijalny. Azbest najniebezpieczniejszy jest gdy wdychamy jego włókna

Generalnie temat wtórnego zanieczyszczenia wody w sieci to może coś na osobny temat o ile będą chętni to
@exerator: Zawsze bylem i jestem zwolennikiem picia wody z kranu. Woziłem wodę tirem w dostawach do supermarketow dużym mieście i naocznie widziałem, jaka to zbrodnia dla klimatu. Tir wali do centrum napakowany 24tony wody, jazda tam i z powrotem, to czasem 9 godzin, a to tylko z magazynów na obrzeżach, wcześniej ta woda musiała tam być dowieziona z setek kilometrów. Ta woda w butelkach na paletach stoi często na słońcu wiele
@exerator: Powyżej pisałem, ze dla mnie oczywistym jest, ze kranowa. Mam jednak wątpliwości związane z bakteriami, a o tym nie piszesz. Zawsze wydawało mi się, ze taki przepływ, jaki jest w rurach, powinien samoistnie "wyczyścić" . Okazuje się ze niekoniecznie. Kiedy bakterie zasiedla jakiś karb, załom, pęknięcie, tworzą kolonie, która wytwarza spory bakteryjne (formy przetrwalnikowe), które będzie regularnie wysyłać "z prądem" w takiej sytuacji kranowa może rzeczywiście być szkodliwa. Teraz wiec
@exerator: plus ślad węglowy, wiesz kiedy w lecie polowa mojego ładunku, to była WODA, a wiozłem ta wodę 4 godz do marketu 40 tonowa ciężarowa i 4 godz powrót, to za zal ściska dupę o to marnotrawstwo energii. Taki wynalazek załadowany pali po 40 litrów ropy na godzinę, przecież to bez sensu.
@Obruni: To o czym piszesz w sieci nie wystąpi z uwagi na chlorowanie wody "więcej niż trzeba" właśnie po to żeby zdezynfekować ją na wyjściu ze stacji uzdatniania wody jak i uniemożliwić pojawienie się bakterii na sieci. Problemem jest to, że większość miast miała wodociągi projektowane w połowie poprzedniego wieku, gdzie ludzie zużywali 200-300 litrów na osobe na dobę. Dziś ta wielkość oscyluje wokół 100 litrów, a rury te same, tak
@KollA: "Cząsteczki mikroplastiku kwalifikuje się ze względu na wielkość (od 1 μm do 5 mm) oraz w zależności od rodzaju tworzywa z jakiego są wykonane, a także kształtu (włókna, granulki, twarde elementy, folie i pianki).

W poście przytoczyłem tylko wielkość poniżej której można mówić o mikroplastiku. Jego definicja jak na razie też jest jeszcze dość umowna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exerator: na całym świecie pije się taką wodę po odwrotnej osmozie. Normalnie jest w sklepach i innej nie kupisz w wielu krajach.
@exerator: bardzo ciekawy wpis. Co powiesz o takich filtrach czy są wystarczające?
Miałem tego w poprzednim mieszkaniu

https://www.sklep-aquafilter.pl/p315,excito-cl-profesjonalny-filtr-z-jonizatorem-wody.html

a teraz taki pojedynczy

https://najlepszefiltry.pl/grohe_blue_pure_minta_duo_kran_z_filtrem_chrom?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

No i się zastanawiam czy to wystarczające.

Mam strasznie twardą wodę i jeszcze naciskam na wspólnotę na wzięcie czegoś na cały blok. Polecasz jakieś rozwiązanie?