Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
#covidowewalypis nr 42. Tagi atencyjne: #neuropa #4konserwy #lewica #konfederacja #covid19 #sarscov2 #2019ncov #koronawirus #bekazpisu #arogancjawladzy

Niesłowność PiSdu zapisze się chyba w historii jako ponadprzeciętna. Rok temu absolutnie nie rozważamy obowiązku szczepień. Dzisiaj coraz więcej pisuaru mówi, że tak. Na czele z panem Niedziele chyba, ale jeszcze poczekam na potwierdzenie tego newsa.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-06-29/obowiazkowe-szczepienia-politycy-jednoglosnie-za/

Osobiście uważam, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe. Tym bardziej dlatego, że czysto teoretycznie jakieś ryzyko wystąpienia NOP istnieje, a żadnego systemu odszkodowania za to w Polsce nie ma. Jestem przeciwnikiem obowiązkowych paszportów szczepionkowych, tym bardziej w instytucjach publicznych typu urząd. Prywatny właściciel, jeśli chce, może wpuszczać tylko zaszczepionych lub tylko niezaszczepionych, jeśli takie ma życzenie. Natomiast co do samych szczepień, rób co chcesz. Nie będę Cię traktował lepiej lub gorzej z tego powodu. Kategorycznie nie wierzę w żaden plan depopulacji czy zatrucia nas szczepionkami. Myślę, że parcie polityków na to bierze się po prostu z powodu poczucia władzy nad nami i udowodnienia nam tego. Gdyby dostawali pod stołem kasę od koncernów, też bym się nie zdziwił. Nie wierzę, że chodzi im o nasze zdrowie. Gdyby tak było, nie ograniczaliby planowych zabiegów.

Polecam też ten tekst: https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8148210,stodolak-behawioryzm-medyczny-aparthaid-paszporty-covidowe.html
Qba1996 - #covidowewalypis nr 42. Tagi atencyjne: #neuropa #4konserwy #lewica #konfed...

źródło: comment_1625056286hDy6F0LRNlG4h4fjOCueLb.jpg

Pobierz
  • 22
@Qba1996 to są ludzie niespełna rozumu. Chcą obowiązkowo szczepić czymś co jest niedokońca przebadane. Dlaczego nie ma akcji w internecie promującej wyłączenie telewizji(kanalow informacyjnych) przez ludzi na choćby 2 tygodnie. Ludziom mózgi powyżerało i robią to, co im powie dziennikarz albo polityk.

Jest parcie firm farmaceutycznych. A światem rządzi lobbing farmaceutyczny i zbrojeniowy.
Osobiście uważam, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe. Tym bardziej dlatego, że czysto teoretycznie jakieś ryzyko wystąpienia NOP istnieje, a żadnego systemu odszkodowania za to w Polsce nie ma.


@Qba1996: Osobiście uważam, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie nie powinny być obowiązkowe. Tym bardziej dlatego, że czysto teoretycznie jakieś ryzyko śmierci w wyniku korzystania z pasów istnieje, a żadnego systemu odszkodowania za to w Polsce nie ma.

Prywatny właściciel, jeśli chce, może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@venividi: nie powinny być obowiązkowe pasy w aucie, to się zgadzam. Ale rozumiem, że gdybyś był osobą decyzyjną, to jeśli ktoś by dostał NOPu po szczepieniu, to c..j mu w dupę, niech se radzi sam, a państwo, które ów przymus nałożyło, ma czyste ręce.

Wygodnie jest wrzucać myślących inaczej do worka z napisem szury. To jest typowy problem całej narracji covidowej. Zapewne jakaś część sprzeciwiających się temu była szurami. Zapewne kina
@Qba1996: Od "obowiązkowości", zwracam uwagę, nie zaszczepi się dziadek lat 75 z Bździny Małej, który nie bardzo wie że powinien, bo nie ogląda nawet TVPiS, nie wie, gdzie ma zadzwonić, a dotarcie do gminnego ośrodka zdrowia jest dla niego przedsięwzięciem wymagającym planowania przez miesiąc. Ani babcia lat 82 nawet z miasta wojewódzkiego, która ma sklerozę, a porusza się z trudem o balkoniku.

A to o nich przede wszystkim chodzi, bo to
@Qba1996: Proponuję obniżyć posłom, którzy za tym zagłosują pensję do 1k brutto przez 12 miesięcy. Oczywiście wcześniej ich o tym poinformować aby DOBROWOLNIE i zgodnie z sumieniem zagłosowali w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koniec końców każdą porażkę można wytlumaczyć. W tej sprawie również. Ludzie widzą ze umieralność wsród osób zdrowych, dobrze się prowadzących jest znikoma to nie chcą się szczepić czymś co jest w fazie testów. A politycy chcą nas zmusić do szczepień.
Szczepią się ci którzy się boją (część z tych osób nie musiała by się szczepić bo są młodzi - do 40 roku życia ale oglądają TV i czytają o tych bzdurach)
Szczepią
pasy sobie mogą być obowiązkowe bo nie ma obowiązku jazdy autem .


@shogu: Nie ma też obowiązku korzystania z restauracji, chodzenia do kina albo korzystania z innych usług.

Nikt Cię siłą do szczepienia nie zaciągnie. I tak jak nie możesz jarać szlugow w knajpie i nikt nie mówi o segregacji, tak nie będziesz mógł sobie wszędzie wchodzić jak nie będziesz zaszczepiony ¯\_(ツ)_/¯

Ale jak to Helios się wycofał? Przecież nie szczepią
@Qba1996: Rachunek strat i zysków wskazuje na zaszczepienie. (Oczywiście to nie jest tak krytycznie ważne jak w przypadku osób starszych, silnie otyłych itp, ale po co ryzykować?) Jakie właściwie są udokumentowane powikłania po Pfizerze i jak są częste? Zaszczepionych już jest setki milionów, mnóstwo danych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qba1996:

Prywatny właściciel, jeśli chce, może wpuszczać tylko zaszczepionych lub tylko niezaszczepionych, jeśli takie ma życzenie. Natomiast co do samych szczepień, rób co chcesz. Nie będę Cię traktował lepiej lub gorzej z tego powodu.


Nie wiem jak te zdania obok siebie się zgadzają, czy nie załapałem czegoś czy wpuszczenie jedych, a drugich nie nie jest właśnie różnym traktowaniem na podstawie szczepienia?

Co do samego obowiązku to pisałem już kiedyś i nadal
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bn1776:

Nie wiem jak te zdania obok siebie się zgadzają, czy nie załapałem czegoś czy wpuszczenie jedych, a drugich nie nie jest właśnie różnym traktowaniem na podstawie szczepienia?


Znaczy czego nie złapałeś dokładnie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qba1996: czy to miała być jakaś ironia?
Bo piszesz, że nie będziesz traktował lepiej lub gorzej z powodu szczepień, a dwa zdania wcześniej, że jak ktoś chce to może wpuszczać tylko zaszczepionych lub tylko nie zaszczepionych. No to chyba właśnie traktowanie lepiej na podstawie szczepienia lub jego braku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bn1776: no to najprościej jak umiem (nie ma tu cienia złośliwości w twoją stronę)

Dla mnie jest wszystko jedno czy ty się zaszczepisz czy nie.

Ale są ludzie, których to już obchodzi. Więc powinni mieć prawo np nie obsługiwać niezaszczepionych w swoich prywatnych biznesach. I analogicznie w drugą stronę.

Natomiast nie powinny takie rzeczy istnieć na poziomie państwowym i być odgórnie narzucane przez owo państwo.