•  

  1176 + 1 = 1177

  Tytuł: Niewidzialny Człowiek
  Autor: H.G. Wells
  Gatunek: science fiction
  Ocena: ★★★★★★★☆☆☆

  "Niewidzialny Człowiek" Wellsa dzisiaj jest już postacią legendarną, z licznym ekranizacjami i adaptacjami. Przed podjęciem się powieści oczekiwałem czegoś pomiędzy horrorem a thrillerem, bo do tego właśnie reinterpretacje mnie przyzwyczaiły (czy to film z Baconem w roli głównej, czy ostatnia ekranizacja z Elisabeth Moss). Jak się okazuje- nic bardziej mylnego! Przez większą część "Niewidzialny Człowiek" to wręcz komedia, w której ciekawscy ludzie z prowincji mierzą się z "inteligentnem" z miasta. Muszą stawić czoło zarówno jemu, jak i swoim skłonnościom do zabobonów, plotkowania i niepoprawnej interpretacji tego, co ich spotyka na wiele różnych sposobów.
  W trakcie czytania narracja się nie rozjeżdża, poziom utrzymywany jest bez przerwy. Nie jest to też gruba książka, czyta się sama. Warsztat Wellsa uwielbiam i tu już tracę obiektywność, gdzie w "Wyspie dr Moreau" były dłużyzny tak tutaj jak w "Wojnie Światów"- akcja jest wartka. No i postać samego Invisible Mana- imo świetnie wykreowana.

  Piotr Zelt robi swoim głosem niesamowitą robotę tutaj, czapki z głów #audiobook #ksiazki #czytajzwykopem #bookchallenge 34/24

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  #bookmeter

  +: nuukqn, f.................n +8 innych