Wpis z mikrobloga

Kolejne #e39 w #touringmasterrace tym razem idzie na sprzedaż.

Generalnie miałem nie brać kolejnego bo to jednak często pułapka jak trzeba zrobić zawieszenie i silnik.

Ale przejechałem się tym cudem i muszę powiedzieć że zrobiło na mnie wrażenie. Hamulce nowe, opony nowe, zawieszenie bardzo dobre i tylko 2 poprzednich właścicieli.

Do tego M-sport i czarne skóry z czarną podsufitką, jakby miał szyberdach to bym się nie zastanawiał i sobie zostawił bo naprawdę konkretny model.

O tym dlaczego E39 (szczególnie w touringu) jest jednym z najlepszych #bmw w historii pisać nie muszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sorekcars - sprzedaje i recenzuje samochody

BMW 530i TOURING M SPORT 5 series 2004 3l petrol auto LONG MOT

LONG MOT till June 2022

2 owners although last owner (had car for 2 years) lost car history, HPI clear though and V5.


You can tell though car been looked after.

Brand new tyres and brake discs/pads all over.

Has gearbox alpina map (changes gears very quickly and holds nicely) and ~240hp my own tune for RON98 (will drive on 95 fine though).

Other than that fully standard msport.


Just flew through MOT without issues so one year.

Drives mint, first buyer will take after test drive.


Good bits:

✔️ Black leather interior & headliner

✔️ Air conditioning with climate control (working!)

✔️ Electric mirrors, automatic windows

✔️ Multi-functional steering wheel with cruise control

✔️ On board computer

✔️ Touring with nivo suspension

✔️ TOWBAR

✔️ HPI clear, 2 previous owners

✔️ ~240 hp ECU map,

✔️ Gearbox alpina map

✔️ New brake pads/discs all around

✔️ New tyres

✔️ Suspension and rear air bags (nivo) in working order


Bad bits:

- PDCs errors on one of the sensors,

- Rear wiper doesn't work,

- Some age related marks and scratches, nothing major though, underneath clean, no rust on sills/arches.

Full valet done.

Message or call me for a test drive and more photos: 07463 068583

Home delivery available after prepayment!

Price: £3500 offers welcome part exchange available


#kupautozmikro #samochody #pokazauto #barnsley #uk #yorkshire
źródło: comment_1625168186gR7qBDO8aRxP9LJzKQdlI3.jpg
  • 31
@baNicja: czy ja wiem, jak ktoś potrzebuje auta które ma +200 koni, napęd na tył i jest touringiem to w tej cenie raczej nie da się znaleźć znaleźć coś lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: chodziło mi o to, że wymiana czujnika pdc i pewnie silniczka wycieraczki jest prosta jak drut i wygląda na dobrą sztukę faktycznie
@baNicja: ah no tak, szczerze może bym i to zrobił ale to straszne pierdzielenie się. Wole spuścić za to trochę ceny. Najważniejsze że auto nie ma praktycznie problemów mechanicznych.
@sorek: Ja właśnie czekam na nowe audi q7. Odbiór niestety dopiero październik listopad. Jeżdżę Bmka ale mam 3 dzieci i nie mieszczą się na kanapie. Córka wybrała q7 bo lepiej się jej siedzi na środku niż w x5. Tak wiec 10 latka wybrała pierwszy raz auto. Octavia to nie moja bajka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: sam bym tego nie robił, kupujący powinien być zadowolony. Gdyby kiera była po lewej i inny kolor to chyba bym po nią był w weekend( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zdzichu-osmond: ktoś kto lubi suvy nie lubi jeździć samochodami bo to wozy drabiniaste i się nie prowadzą. Kobieta wybiera Ci auto ;)

@baNicja: no kolor dość basic ale z jakiegoś powodu tu ludzie je lubili i jest ich multum (bardzo mało czarnych - trochę na odwrót jak w Polsce)
@sorek: Suvami może się jeździ bardziej #!$%@? ale ja mam inne priorytety. Jak bezpieczeństwo mojej rodziny, lepszy przegląd sytuacji na drodze. Wyobraź sobie ze to ze córka wybiera samochód nie stanowi dla mnie problemu. Skoro moja frajda ma być jej męczarnia to rezygnuje z takiego zakupu. Alternatywa są cabrio ;) i vany jak opel zafira live w których nie da się normalnie rozmawiać bo wyją jak prasa hydrauliczna.
@sorek: Ale kanapa w 5 jest dla 2 osób a w q7 troje dzieci w wieku 16,14,11 ma dużo przestrzeni. Ja nie potrafię zrozumieć jednej kwesti dlaczego większość samochodów osobowych jest rejestrowana jako 5 osobowe. Przecież z tylu 3 osoby się nie mieszczą a ta osoba która siedzi na środku po 30 minutach ma obolała dupe. Jak szukałem teraz fury to pierwsze co robiłem pakowałem się na tylna kanapę. Najczęściej szybko
@peszmerd: o sorki myślałem że zawarłem w tekście.

Ja myślę że tak + serio jest cięzko dostać w tej kasie tego typu klasy auto. Ludzie teraz mniej jeżdżą więc na weekendy czy wożenie dzieci do szkoły mogą mieć takie auta. Dodatkowo zaczęło ich brakować na rynku więc cena rośnie. Nie nastrajają też zmiany przepisów samochodów po 2022 roku..
@sorek: @peszmerd: to nie kwestia London charge czy zmian przepisów, po prostu dużo osób jest zmuszonych pójść w używane. Na nowe się czeka przez problemy z czipami i łańcuchem dostaw, które maja wszyscy producenci. Na nowego Defa obecnie czas oczekiwania to 12 miesięcy. A czymś trzeba jeździć.
@sorek: Dieselek, 3.0 ogolnie lipa bo padła mi 500km od domu, musialem #!$%@?ć na awaryjnym z tylko 4 biegiem, pozniej straciła wsteczny i zaczela w kazdej pozycji wybieraka ciagnac do przodu (wlacznie z N, P), zmienilem sprzeglo hydro, nic nie dalo, pozniej wsadzilem druga skrzynie, to zaczela mi #!$%@? przy kickdownie w tryb awaryjny wchodzic. A na starej jak robilem przygazówkę na pozycji P to jak mi #!$%@? z hamulca to