Wpis z mikrobloga

@oranje: Na nowe auta można znaleść bardzo dobre rabaty, a z tego co wiem, co na Audi Perfect Lease płacisz cenę katalogową.
Wiec jak coś, to szukaj gdzie indziej.
@filip_k: To prawda, ale jeżeli nie chcesz wykupywać auta to ratka jest naprawdę spoko. Wyliczyli mi 100,94%, także nie do przebicia. Jako, że wziąć auto jest łatwo to chciałbym po prostu wiedzieć jak jest w trakcie i po oddaniu. A może ktoś miał całkę w APL i przerabiał temat o którym wspominam wyżej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@oranje: Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda na mojej umowie i ten punkt 1, którego zabrakło w Twoim linku jest kluczowy. Wklejam całość:
1. Jeżeli po wydaniu Korzystającemu przedmiot leasingu uległ całkowitemu
zniszczeniu albo został Korzystającemu skradziony, umowa leasingu
wygasa, o ile wystąpienie szkody zostało poświadczone stosownym
dokumentem (decyzją o wypłacie odszkodowania lub odmowie wypłaty
odszkodowania) przez zakład ubezpieczeń.
2. W przypadku wygaśnięcia umowy z jednej z przyczyn wskazanych
w ust.
@BShKF: A możesz powiedzieć jak długo masz APL? I jak oceniasz ogólnie? Waham się nad tym i generalnie wiem że nic lepszego nie znajdę. Z drugiej strony jest to że auto jest w formie abonamentu i ma to swoje plusy i minusy, które analizuję.
@oranje: Ja mam umowę dopiero od roku, ale mam 3 znajomych którzy z tego rozwiązania korzystają dłużej, z czego 1 w tym roku podpisał nową umowę i już czeka na kolejne auto. Nigdy nie słyszałem jakichś narzekań z ich strony.
A co do samego "abonamentu" to też temat rzeka. Nie jest to z pewnością rozwiązanie dla osób, które liczą dokładnie każdy grosz, bo wtedy to rozwiązanie się nie obroni.
@oranje: @papierowe_sanki: mam od prawie 3 lat, pod koniec roku zwracam i najprawdopodobniej biorę kolejne. Miałem 2 szkody w tym czasie, zero problemów z naprawami czy coś. Nie wiem jeszcze jak będzie wyglądał zwrot (mam kilka drobnych rysek), ale z tego co czytałem po forach to dopłaty przy zwrocie nie są jakieś wielkie