Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki, czy leciał ktoś w ostatnim czasie wizzair'em i udało mu się zabrać drona <1kg? Obojętne czy w bagażu podręcznym czy rejestrowanym? Chciałbym zabrać DJI Air 2s na wakacje, a w kwestii wolno/niewolno, docierają do mnie zupełnie rozbieżne informacje. Dzięki!

#dron #drony #dji #djiair #wizzair #loty
  • 30
@LouisCypher: w zeszły sierpień leciałem wizzair i brałem Mini i też miałem mnóstwo wątpliwości bo tak jak piszesz wszędzie były rozbieżne informacje. W końcu wykręciłem śmigła i dałem do rejestrowanego bo "ostre narzędzie" ale na lotnisku przy kontroli zapytałem z ciekawości i powiedzieli mi, że nie byłoby problemu. Z powrotem już nie wykręcałem śmigieł i było ok.

Poza tym linia lotnicza raczej nie ma znaczenia? Kontrol i tak jest lotniskowa więc
@kolorado_mordy czyli samego drona wrzuciłeś do bagażu podręcznego, a baterie + wirniki do rejestrowanego? Super, bo właśnie trochę wystraszyłem się tymi zapiskami o kategorycznych zakazach.

Wiesz może co w przypadku, gdyby jednak odmówiono mi lotu z nim? Jest on gdzieś do odebrania przez 'autoryzowaną' osobę, czy coś?
@LouisCypher: leciałem 2x wizzairem w ciągu ostatnich 3 tygodni, mini2 do podręcznego (wszystko, tzn 3 baterie, kontroler, dron, śmigła) - nikt nie robił żadnego problemu. Wcześniej sporo latałem wieloma liniami i do tej pory nigdzie nie było problemu, jedynie co to zostawiłem drona w domu przed wakacjami w Egipcie, bo tam akurat zdarza się, że konfiskują je na lotnisku po przylocie :|