Wpis z mikrobloga

Czy przy podłączeniu takiego urządzenia do PC a następnie do niego słuchawek SteelSeries Arctis 5, odczuję znaczącą poprawę jakości dźwięku? Co prawda w grach bardzo cenię sobie fabryczne pokrętło którym mogę zmieniać stosunek głośności gra/discord, ale jeśli z takim urządzeniem ogólna jakość dźwięku byłaby znacznie lepsza, to może bym się nad nim zastanowił, szczególnie jeśli słuchanie muzyki wskoczyłoby na wiele wyższy poziom.


#pcmasterrace #kartadzwiekowa #dac #sluchawki #audio
Amenotejiikara - Czy przy podłączeniu takiego urządzenia do PC a następnie do niego s...

źródło: comment_1625853549IkUqyL8QexDhKo6BarYiHR.jpg

Pobierz
  • 18
@Amenotejiikara: 600 ohmowych bym z nim nie łączył.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-sound-blasterx-g6.7016/
ogólnie on miał pewien problem dawniej, nie wiem czy go nie naprawili, ale go trzeba było ustawiać w windowsie na -2dB aby lepiej grał. Więc ja bym dla pewności ustawił to -2dB

a różnicę usłyszysz pomiędzy nim a integrą nawet jak jej nie będzie,
mózg sam ją sobie stworzy aby zracjonalizować wydane pieniądze ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Amenotejiikara: mam wątpliwości czy do 500zł znajdziesz coś lepszego.
600 ohmowych słuchawek raczej i tak nie zobaczysz, tego się nie kupuje do domu na ogół. Takich słuchawek nie ma wiele na runku i często tez te modele mają wersję 150/300 ohm
@10129: Czyli taki dac, w takiej cenie, w połączeniu z aktualnymi słuchawkami zrobi już sporą różnicę, a przy wymianie słuchawek na bardziej muzyczne niż "gamingowe" będzie już w ogóle kosmos, dobrze rozumiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tej pory wystarczały mi aktualne słuchawki bez żadnej zewnętrznej karty, oprócz tego co mam w zestawie. Ale do muzyki cały czas jest z tyłu głowy że pewnie mogłoby być znacznie
@Amenotejiikara: niektórzy słyszą różnicę inni nie w ślepych testach. Obiektywnie będzie grało lepiej, to czy to usłyszysz to już od Ciebie zależy, im starszą integrę masz tym większe szanse, ze sporą różnicę usłyszysz. Integry zazwyczaj mają słabe wzmacniacze słuchawkowe.

https://archimago.blogspot.com/2019/05/blind-test-results-part-3-do-digital.html

osobiście nie widzę powodu aby tego nie kupić w tej cenie, pomijając narzekania ludzi na oprogramowanie creative'a, ale to zawsze ktoś narzeka na coś.
@10129: wszystko spakowane w jednym urządzeniu, brzmi dobrze. A czy nie traci to wtedy na jakości względem tradycyjnych kart dźwiękowych?
Z reguły cokolwiek mobilnego kojarzy się z czymś okrojonym, jak laptopy względem stacjonarek dla przykładu.
@Amenotejiikara: ale tradycyjna karta dźwiękowa to też jest wszystko w jednym? przeciwieństwem kupowania karty dźwiękowej jest kupowanie osobno poszczególnych komponentów.

jasne, możesz sobie kupić osobno dac + wzmacniacz tylko nie wiem czy cena Ci będzie odpowiadać. a i wtedy nie masz wejścia na mikrofon więc albo mikrofon do integry, mikrofon usb albo interfejs audio osobno :)

np:
np https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/jds-labs/2020291244893012956/2021054900007/jds-labs-atom-amp-wzmacniacz-sluchawkowy
i jakiś dac, też z 600zł, bo co Ci z samego wzmacniacza?
@10129: faktycznie może to sporo kosztować i pewnie na moje ucho nie zauważę tego w takim stopniu.
Wspomniałeś o mikrofonie, w obecnych słuchawkach jest wbudowany jak przystało na słuchawki gamingowe. Myślisz, że może być problem z wykryciem mikrofonu? Przy ewentualnej wymianie słuchawek, z pewnością potrzebny będzie oddzielny mikrofon, ale zastanawia mnie czy już z aktualnymi też musiałbym go dokupić żeby wykrywało.
@Amenotejiikara: Sam zamówiłem, będzie do audio technica ath ad900x i akg k371. Głównie pod pc, ale mam nadzieje że przez optyka tv zadziała z xbox series x. Zobaczymy jaka będzie różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)