Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawiam się nad kupnem kasku z ochroną nosa, ma to sens? Niewiem czy lepiej wybrać taki który posiada belkę czy może taki z całą maską/kratką, głównie chodzi o to żeby chronił nos ponieważ mój jest dosyć długi i tkliwy więc niemal na każdym sparingu/zabawce krwawię po mocniejszym ciosie.
#boks #sztukiwalki #pytanie
  • 30
@HuierP10: Sam trenuje w takim od początku, nie daj sobie wmówić że sobie złe nawyki wyrobisz a nigdy nosu Ci nie złamią. Nos jest idealnie dopasowany ma odstęp jakiś 1cm/2cm, więc nic Ci się nie staje bo przy uderzeniu cały kask się lekko odsuwa. Polecam każdemu taki kask - głównie Meksykańcy się w nich biją, bo oni się na sparringach nie oszczędzają co tylko pokazuje jak te kaski są skuteczne.
@HuierP10: Nie jestem u siebie obecnie, wcześniej miałem jakiś szmelc z DBX Bushido a teraz mam z Everlasta. Ogólnie z obydwu byłem i jestem zadowolony, wiadomo im więcej dopłacisz tym będzie wnętrze wygodniejsze ale generalnie krzywda w żadnym Ci się nie stanie w kasku za powyżej 100zł. Kolega ma kask z siatką, nie polecam straszny szmelc, lepiej po prostu kupić sobie jakiś na początek za 100-200zł kask z ochroną nosa. Jak
@Espada97: Sparuje co tydzień, jak trenuje xD oprócz tego częste zabawki, myślałem sobie nad stormcloudem z belką bo stosunkowo tani, chodzi mi głównie o to bym miał chroniony nos, reszta to tam #!$%@? bo generalnie łatwiej mi się unika podbródków i sierpów niż prostych xD stąd potrzeba belki.
@AllOver: Aaaa no to to ja wiem ale jednak front kicki z taekwondo nie są takie częste i wydaje mi się że również takie mocne jak niewiem prawy prosty półciężkiego, ale i tak obczaje i zdecyduje, trenujesz coś?
@AllOver: Właściwie to pytam bo jestem ciekaw czy masz jakieś jeszcze rady głównie dotyczące sprzętu bo właśnie sobie wymieniam w miarę budżetowo, btw korzystasz z kasku z ochroną czy nie?