Wpis z mikrobloga

#diy #tworzywasztuczne #handmade
Mam zagwozdkę. Wiecie jak wygląda kulka do myszki? No to teraz jest taka sytuacja że potrzebuję taką kulkę ale o średnicy 50mm. Gotowej takiej nie mogę znaleźć więc pomyślałem o kupnie metalowej kulki 40 albo 45mm średnicy i pokrycie jej warstwą #poliuretan. Ważne jest żeby powierzchnia była gładka, gdyż ma to być element zaworu zwrotnego.
  • 35
@Stealth: Kulkę stalową fi 40 to sobie kupię na allegro za 5zł, kwestia jak to pokryć równą warstwą poliuretanu.
Jednorodny materiał raczej się nie sprawdzi ze względu na dosyć duże siły, i żeby się nie kleszczyło w gnieździe zaworu albo żeby jej nie zdeformowało zaraz.
@bambus94: A aluminiowa lub stalowa ? (Jeśli bezwładność będzie odpowiednia). Bo pokrycie tego równomierną warstwą bez formy w wysokim standardzie jest ciężkie. Ewentualnie kulka stalowa, zalej to w kwadrat poliuretanem i wtedy tokarka. Ale szczerze mówiąc nie wiem czy da się w tym "Rzeźbić".
@bambus94: Jeśli była by to bardzo cienka warstwa to zamontować na czymś obrotowym. I na niskich obrotach to oblać. Jedyne co mi przychodzi do głowy poza formą. Aczkolwiek poza zrobi się zgrubienie na osi obrotu, więc w sumie chyba to nie zadziała.
@Stealth: Nie, to to porażka by była.
Chyba zrobię tak, kupię kulę fi50 chromowaną, zrobię sobie formę z niej, i później w tą formę będę wkładał kulę fi40 i zalewał to PU.
@Stealth: Ma być 5mm warstwa PU, więc zrobię sobie wcześniej takie podkładki dystansowe.
Akryl to chyba raczej twardy materiał, więc odpada. To musi mieć miękką powierzchnię żeby mogło się lekko uginać, trochę jak piłeczka kauczukowa.