•  

@skizo:
      Nie jestem rasistą ALE latam po całym internecie i wszędzie serialowi 1 daje bo czarnoskora aktorka ..

+: przeciwko78, m................r +48 innych
    •  

@graf_zero: spłycenie tematu do faktu, że aktorka jest czarna jest czystej krwii manipulacją. Problem polega na doborze aktora, który w żaden sposób nie pasuje do postaci historycznej, co nasuwa na myśl, że może to być decyzja powodowana poprawnością polityczną i zwykłym zakłamywaniem faktów

•  

Problem polega na doborze aktora, który w żaden sposób nie pasuje do postaci historycznej

@11mac11: wytłumacz?

A Brytyjczyk anglosas w roli araba, gerbera, Rosjanina, greka, i setka innych przykładów?

A aktorka o 30 lat starsza od postaci?
      A aktor o 30 cm wyzszy, albo grubszy?

A sto milionów nieprawidłowości w historii, stroju, obyczaju?
      To wszystko nic, byle aktorka CZARNA nie była.

•  

@graf_zero: ja tak sobie myślałem że wsadzają tych murzynów do seriali historycznych aby przyjezdni się bardziej utożsamiali z naszą historią, tak zwyczajnie poprzez zrobienie ich w uja że bywali na salonach hehhe

•  

@graf_zero: mnie to zbytnio nie przeszkadza, ale chciałbym zobaczyć reakcje czarnych i dalej mediów typu krytykapolityczna na film np. o Luther Kingu czy innej ważnej postaci dla czarnoskórych amerykanów granej przez białego aktora.

•  

naszą historią :D

@egonszef:

Wytłumacz mi co ty, zapewne Polak, masz wspólnego z historią imperium brytyjskiego?

Czarnoskórzy Brytyjczy, czy też czarnoskórzy poddani w ramach imperium mieli więcej wspólnego z historią Anglii, z językiem szekspira i z brytyjską kulturą niż statystyczny Polak który z językiem angielskim to w 1986 roku się spotkał kiedy w kinie leciał Rambo 2 z napisami.

źródło: Communist_Bugs_Bunny_Banner.jpg

+: JQNN, s......l +5 innych
    •  

mnie to zbytnio nie przeszkadza, ale chciałbym zobaczyć reakcje czarnych i dalej mediów typu krytykapolityczna na film np. o Luther Kingu czy innej ważnej postaci dla czarnoskórych amerykanów granej przez białego aktora.

@szwelx: Powiesz mi że jakaś "losowa" angielska królowa(czy kim tam była an ann) to ktoś "ważny dla białych".

Ale dobrze że wspomniasz o Kingu. Bo to pokazuje że w historiach dotyczących Afroamerykanów kolor skóry gra pierwszorzędną rolę. I tutaj podmiana koloru oddziaływała by na sam rdzeń historii.

A osobiście uważam że ta obsada w serialu okazała się błedem bo zdefiniowała cały odbiór serialu względem koloru skóry aktorki.

•  

@graf_zero: nic z rzeczy, które napisałeś nie padły z moich ust. Zamiast wylewać tutaj swoją projekcję idź na kurs czytania ze zrozumieniem

+: Rudyprzegryw2137
    •  

@graf_zero:

A Brytyjczyk anglosas w roli araba, gerbera, Rosjanina, greka, i setka innych przykładów? A aktorka o 30 lat starsza od postaci? A aktor o 30 cm wyzszy, albo grubszy? A sto milionów nieprawidłowości w historii, stroju, obyczaju? To wszystko nic, byle aktorka CZARNA nie była.

Co ty pierdzielisz, prawie wszytsko co wymieniłeś jest ze sobą na równi.
      Jeśli ta aktorka gra tę rolę to charakteryzacja dała kosmicznie dupy.

•  

@graf_zero: historią białych ludzi europejczyków.. zobacz jak się fajnie w usa przyjęły festiwale średniowieczne xd, jakoś nie widzę innego sensu na wpierdzielanie murzynów do taki ról

+: Rudyprzegryw2137, 11mac11
    •  

Co ty pierdzielisz, prawie wszytsko co wymieniłeś jest ze sobą na równi.

@jos: Ale co jest na równi? Błędy historyczne w filmach? Tak, są równe.

@egonszef: Masz dwie opcje.
      1. albo za bardzo nie będziesz na kolor aktora patrzył.
      2. Albo nagle Niemca tylko rodowity Niemiec będzie mógł grać, Rosjanina-Rosjanin od pokoleń itp. I nie ma oszukiwania że ja "Europejczyk" jestem. Ma być precyzyjnie. I kolor, i narodowość, i wiek i wzrost, i używany język.

•  

@graf_zero: To już nie można pomiędzy? Albo skrajność, w stylu parodii Mela Brooksa, że Japonka gra wodza jakiejś zuluskiej wioski albo zbędna precyzja, której nikt nie zauważy? Czemu nie można się kierować zdrowym rozsądkiem i zrobić po prostu dobrze bez pajacowania?

•  

Problem polega na doborze aktora, który w żaden sposób nie pasuje do postaci historycznej

@11mac11: tutaj widzimy dobór aktorów do postaci Anny Boleyn i Henryka VIII który odpowiada użytkownikowi @11mac11 , tak tylko jakby się ktoś pytał, 100% historycznie

źródło: i.dailymail.co.uk

•  

Czemu nie można się kierować zdrowym rozsądkiem i zrobić po prostu dobrze bez pajacowania?

@jos: No i właśnie zdrowy rozsądek jest tak że może ograniczanie brytyjskich aktorów do grania tylko tych ról do których kolorem skóry pasują nie jest zbyt rozsądne...

Niestety polityczna poprawność jakiś czas temu opuściła obszar "I dont see color" w stronę obowiązkowej "diversity".

•  

@knur3000: gdzie się wypowiedziałem, że taki dobór aktorów mi odpowiada? Czemu publicznie kłamiesz, co chciałeś przez to osiągnąć?

•  

wytłumacz?

@graf_zero: Ja wytłumaczę.

Czarna postać w roli królowej, kompletnie nie pasuje do Francji z tych lat, bo jest sprzeczne z tym jak wyglądała sytuacja w tamtych latach.
      Rodziny królewskie to były rodziny mieszające się praktycznie wyłącznie z szlachtą i rodzinami królewskimi z innych krajów. Wrzucenie czarnej postaci w roli królowej by implikowało, że szlachta, w tamtym okresie, musiała składać się w sporej części z czarnych, co jest oczywistą nieprawdą.

Mówiąc inaczej, chodzi o dobre odzwierciedlenie sytuacji z tamtego okresu, a nie przekłamanie.

Nie narzekam na np. czarnego Lancelonta w Once Upon a Time, bo tam jest to wytłumaczone logiką serialu i nie jest to serial historyczny, jednak inną rzeczą są filmy tworzone na podstawie realnych wydarzeń, czy postaci.

A Brytyjczyk anglosas w roli araba, gerbera, Rosjanina, greka, i setka innych przykładów?
      Nadal jest odpowiednie pokrycie rasowe (biały gra białego), więc nie kłóci się to z tym jak wyglądały społeczności w tamtych czasach.

A aktorka o 30 lat starsza od postaci?
      Od tego jest charakteryzacja by takie rzeczy ukrywać.

A aktor o 30 cm wyzszy, albo grubszy?
      To zależy. Jeśli zaprzecza to jakiemuś istotnemu aspektowi danej postaci, to jest to złe.
      Gruby grający wygłodzonego więźnia Auschwitz nie miałby sensu.
      Tak samo osoba przeciętnego wzrostu grająca karła, czy giganta.
      Ale jeśli postać nie była znana ze swojego wzrostu, czy postury i nie można logicznie dojść do tego jakiej postury była, to nie widzę nic złego w tym, że wzrost, czy budowa się nie pokrywa.

A sto milionów nieprawidłowości w historii, stroju, obyczaju?
      Kłuje to w oczy, jednak nie jest to aż tak rozpoznawalne by było wielkim problemem.

Masz dwie opcje.
      Nie, nie ma dwóch opcji.
      Opcji jest wiele i o ile najlepszą byłoby w 100% odwzorowanie historii, bez jakichkolwiek zmian, to jednak część rzeczy musi być porzucona na rzecz zmniejszenia kosztów produkcji, czy zwiększenia przyjemności z odbioru.

•  

Czarna postać w roli królowej, kompletnie nie pasuje do Francji z tych lat, bo jest sprzeczne z tym jak wyglądała sytuacja w tamtych latach.

@Wiesmin:

Z tego co rozumiem to ona nie gra CZARNEJ królowej(w sensie że zmieniają historię). To jest jedynie czarnoskóra aktorka grająca tamtą królową.

Jeżeli jesteś gotów się zgodzić na szereg innych niezgodności z historią, a jedyne z czym nie możesz się pogodzić to kolor skóry aktorki, to masz problem.

•  

Z tego co rozumiem to ona nie gra CZARNEJ królowej(w sensie że zmieniają historię). To jest jedynie czarnoskóra aktorka grająca tamtą królową.

@graf_zero: Nie gra czarnej królowej, bo takiej nie było, ale jest czarna i postać będzie wyglądała jak czarna królowa.
      No chyba, że wymalują ją kompletnie na biało, wtedy będzie wyglądało to głupio, ale będzie zgodnie z historią.

Jeżeli jesteś gotów się zgodzić na szereg innych niezgodności z historią, a jedyne z czym nie możesz się pogodzić to kolor skóry aktorki, to masz problem.
      Ty masz problem z czytaniem.
      Jak napisałem wyżej, nie zgadzam się z rzeczami które istotnie zaprzeczają historii, a mogę przymknąć oko na rzeczy nieistotne dla danego okresu, czy postaci, oraz na mniejsze, nie znaczące z punktu widza i historii, błędy.
      Czyli:
      Nie przymknę oka na zmianę ras postaci hisotrycznych.
      Nie przymknę oka na omijanie istotnych cech postaci.
      Nie przymknę oka na rażące błędy w przedstawieniu danego okresu.
      Przymknę oko na niezgadzający się wzrost, czy wagę, jeśli nie były istotne dla danej postaci.
      Przymknę oko na zmianę rasy postaci, jeśli ma to sens.
      Przymknę oko na błędy w strojach, czy innych rekwizytach, jeśli nie są to rażące błędy.

Podsumowując, naucz się czytać ze zrozumieniem i rozróżniać istotne aspekty od nieistotnych.

•  

@graf_zero:

1. albo za bardzo nie będziesz na kolor aktora patrzył.
      2. Albo nagle Niemca tylko rodowity Niemiec będzie mógł grać, Rosjanina-Rosjanin od pokoleń itp. I nie ma oszukiwania że ja "Europejczyk" jestem. Ma być precyzyjnie. I kolor, i narodowość, i wiek i wzrost, i używany język.

Podoba mi się, że celowo i z rozmysłem omijasz opcję nr. 3, czyli: w filmach historycznych aktorzy grający postacie historyczne przypominają postacie historyczne. A raczej - to, co widzimy na ekranie powinno przypominać postać historyczną.

Od filmów historycznych oczekuje się pewnej dozy realizmu. Nie ma wątpliwości, że w filmie o szesnastowiecznej Anglii postacie nie powinny biegać w jeansach, ale w kostiumach odzwierciedlających tamtą epokę. Nie ma znaczenia, gdzie one były uszyte i z jakiego materiału, byleby tylko wyglądały na autentyczne. Z tego samego powodu aktorka grająca Anna Boleyn powinna Annę Boleyn przypominać.

•  

Ale wy macie problemy...
      A już największe to autor wpisu.

•  

@Xing77: dziękuję za zwrócenie uwagi, że w dzisiejszym świecie można rozmawiać tylko o tragicznych wypadkach (najlepiej z udziałem dzieci), albo o nadchodzącym upadku ludzkości. Jestem pewny, że tobie nigdy się nie zdarzyło "wśród ludzi" opowiedzieć o tym, że jakiś film/książka/cokolwiek było rozczarowaniem.

•  

@angor86: Nie wiem o co chodzi.

•  

@Xing77: no głównie chodzi o to, że pouczasz autora za to, że ma "problemy", a sam wrzucasz wysrywy takie jak na obrazku. Nie masz poważniejszych problemów?

źródło: images.png

•  

@angor86: Różnica jest tylko taka, że te wysrywy pojawiają się wszędzie i nikt nie widzi nic złego w tym czego doprowadza piłka nożna. Natomiast bezpodstawne ataki na osobę która ma inną karnację i chce wspierać osoby LGBT jest już wielkim oburzeniem dla Polaków.

•  

@Xing77: różnica jest taka, że dla ciebie twoje "nie chcę mieć zasranej głównej wykopu" jest ważniejsze niż czyjeś "nie chcę, żeby w filmach historycznych postacie nie przypominały ich historycznych odpowiedników". Czyli de facto to po prostu "moja opinia jest ważniejsza od twojej".

•  

@angor86: Przede wszystkim nie chcę spamu i hipokryzji, a tak to jest tak jak napisałem.

•  

@Xing77: hipokryzją jest pisanie "ale macie problemy" w sytuacji gdy sam piszesz wpisy takie jak ten przytoczony.

•  

@angor86: Hipokryzją to jest wspieranie piłkarskiej propagandy

•  

@Xing77: po pierwsze - hipokryzją jest pisanie "masz problemy" w sytuacji, kiedy narzekasz publicznie na pierdoły. Po drugie - "wspieranie piłkarskiej propagadny" (co to niby w ogóle jest?) nie spełnia definicji hipokryzji bo brakuje dualizmu moralnego.

•  

@skizo: Tak samo jak ze filmem Smoleńsk, większość oceniających na pewno go nie oglądała

•  

@angor86: Jak cały wykop ciągle narzeka na osoby LGBT z byle powodu to jest okej, a jak ja od czasu do czasu będę narzekać na spamowanie to już jest według Ciebie hipokryzja? Super.
      Czym jest piłkarska propaganda? No to już trzeba samemu dostrzec i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Nie chciałbym ci tu czegoś narzucać.

•  

@Xing77:

Jak cały wykop ciągle narzeka na poszczególne osoby LGBT z byle gówna to jest okej, a jak ja od czasu do czasu będę narzekać na spamowanie to już jest według Ciebie hipokryzja?

Piękne postawienie samemu sobie tezy i jej obalanie xD

Nic takiego nie napisałem. Skoro udajesz idiotę to powtórzę: jesteś hipokrytą, bo narzekasz na jedne - w twojej opinii - bezwartościowe treści pisząc "macie problemy" (sposób narzekania jest ważny), natomiast sam produkujesz równie bezwartościowe wpisy.

Czym jest piłkarska propaganda? No to już trzeba samemu dostrzec i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Nie chciałbym ci tu czegoś narzucać.

Super argument. Narzekasz na coś, a jeśli ktoś cię pyta na co konkretnie narzekasz to piszesz "a to już musisz sam sobie odpowiedzieć" xD

Z mojej strony to koniec dyskusji bo widzę tradycyjną ucieczkę od tematu i robienie z siebie ofiary poprzez przypisywanie innym czegoś, czego nie napisali.