Wpis z mikrobloga

Przeglądam tag #apple i za każdym razem widzę coś takiego:

"Może lepiej czekać na iPhone 13"
"Czekaj na 13kę".
"Kup iPhone 14/15/16"

A nigdy nie widziałem czegoś podobnego na #android. Czemu?

PS. Tak jestem dumnym użytkownikiem gdzie Apple rucha mnie w dupsko i stwierdzam że niektóre osoby to stan umysłu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpodludzi #pytanie #kiciochpyta
  • 6
@Ptaszek99:

A nigdy nie widziałem czegoś podobnego na #android. Czemu?

Bo z jednej strony w Androidzie warto jest jedynie czekać na flagowce(bo półka niższo-średnia nie wprowadza żadnych innowacji/większych zmian), a z drugiej jak kogoś stać na telefon za kilka k to kupuje Iphona xD
@Ptaszek99: w przypadku Android sytuacja jest bardziej dynamiczna. Raz po raz pojawiają się nowe modele telefonów., gdzie przy produktach Apple jest przyjęty roczny cykl wydawania nowych telefonów.

Zmiany sprzętowe postępują stosunkowo wolniej niż w telefonach z Androidem i łatwiej jest wybrać iPhone'a stwierdzając, czy chcesz poczekać i dopłacić za nowe rzeczy, czy brać co jest.

Wśród producentów telefonów z Androidem jest ogromna konkurencja i jeżeli nie jest się zatwardziałym fanem jakiejś
@Ptaszek99: przecież w androidzie co chwila pojawia sie jakis nowy flagowiec. To co, ludzie każdemu kazaliby czekać miesiąc albo nawet pół miesiąca, bo za chwile wyjdzie kolejny nowy telefon? xD
@Ptaszek99: "biednego nie stać na tanie rzeczy"

Ta wydatkowa pułapka, w którą wpadają ludzie z ograniczonymi budżetami – nie widzą problemu wydać 1500 zł rocznie na nowego smartfona, który po paru mc nie będzie się nadawał do niczego, ale wydanie 3000 zł na telefon który przez 5-6 lat będzie dostawał najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa już wydaje się być zakupem równym kupnie mieszkania.
@MieszamKaweOlowkiem: uważaj bo ktoś zaraz napisze że i tak jesteś ruch^ny przez Apple w dope, że Apple spowalnia telefony, że akcesoria drogie, że 5 letni iPhone nie chodzi tak szybko jak nowy, że lepiej wydać 1k co roku niż 5k na pięć lat bo paaanie ja to mam co roku nowy aparat