•  

1264 + 1 = 1265

Tytuł: Ostre przedmioty
    Autor: Gillian Flynn
    Gatunek: kryminał
    Ocena: 2/10

W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki, a ona ma opisać toczące się śledztwo. Camille musi więc wrócić do Wind Gap, małej, dusznej mieściny w stanie Missouri, z której uciekła i której szczerze nienawidzi. To tam przed laty umarła jej siostra, to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało, to tam nadal mieszka jej despotyczna matka.
    Ciężki małomiasteczkowy klimat, pęczniejący od tajemnic i intryg, poczucie strachu zawieszone w nieruchomym, wilgotnym powietrzu i demony przeszłości, z którymi Camille musi sobie poradzić. Czy będzie w stanie to przetrwać? Czy morderca uderzy raz jeszcze?

Po książkę sięgnęłam zachęcona opinią z wykopu. Zawiodłam się okrutnie. Wprawdzie liczyłam na wciągającą historię, i tu akurat się udało, bo chciałam doczytać do końca, jednak forma mnie męczyła. Przede wszystkim wydaje mi się, że tłumaczenie było potwornie skopane. Czasem aż biły po oczach kalki z angielskiego na polski, co brzmiało wyjątkowo nienaturalnie. Druga sprawa to ilość wymiocin. Za dużo. Poza tym ogromny chaos, niezbyt wiarygodne ilości wypitego alkoholu. Ciężko było czasem ocenić, jaka jest pora dnia, co się stało kiedy. Zupełnie nienaturalne dialogi. Literacko dno.

Dopuszczam myśl, że to taka forma - w końcu narracja jest pierwszoosobowa, więc może był to zabieg literacki, żeby trochę poczuć się jak w głowie bohaterki, ale do mnie to zupełnie nie trafia. Jest tyle książek na świecie, że żałuję czasu zmarnowanego na 'Ostre przedmioty'.

Mam zamiar obejrzeć miniserial, może usunie ten niesmak po lekturze.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter

źródło: cdn-lubimyczytac.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Z okazji Czarnego Piątku #rozdajo dla dwóch plusujących bo nie oszukujmy się: za darmo to odpowiednia cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Pierwsza wylosowana osoba wygrywa moje Świecące drzewko ze zdjęcia.
    Druga zaś wybiera przedmiot na mojej stronie do 100zł. Wysyłka oczywiście za darmo.

A jeśli ktoś chce zrobić zakupy u wykopowego rękodzielnika na Czarny Piątek uruchomiłem promocję w moim sklepie BIDO -20% na całe zamówienie, kod "wykopowy czarny piątek" - ktokolwiek skorzysta z tego kodu, do zamówienia dodaję gratis świecącą fiolkę w formie breloka. Kod będzie ważny do końca miesiąca, bo czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przez ponad miesiąca siedziałem w warsztacie i uzupełniałem braki, więc macie do wyboru ponad 300 różnych rzeczy dostępnych od ręki na prezent dla siebie albo kogoś bliskiego.

Podobno w polskich sklepach nie ma prawdziwych promocji na Black Week czy Black Friday, ale nie zapominajcie że są setki jak nie tysiące małych polskich firm które nie muszą manipulować cenami w tym okresie. Pozdrawiam @Media_Expert #eurortvagd i innych promocyjnych cwaniaczków - kij wam w oko (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

Wiem że moje rzeczy to nie elektronika, wiem też że działam w totalnej niszy ale może ktoś akurat się skusi i będzie mógł się cieszyć czymś unikatowym, a to też całkiem niezła pora na przedwczesne robienie prezentów.
    Zamówienia pakuję już w kartoniki wypełnione mchem, więc nie trzeba się martwić o ponowne pakowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym razem się nie rozpisuje a wiecie, że mam do tego talent więc jak ktoś jest ciekawy co robię zapraszam na #rozkminkrzaka - a jeśli kogoś kłują w oczy moje posty czarnolistujcie tag zawsze go dodaję przy swoich wpisach.

PS: Mała prywata. Wypowiedziano mi umowę najmu warsztatu we #wroclaw cały obiekt idzie do zburzenia i pod deweloperkę oczywiście. Więc szukam nowego pomieszczenia - 10-15-20 mkw, najlepiej południe Wrocławia, najchętniej gdzieś okolice Borowskiej, Grota-Roweckiego, Zwycięska etc.
    Jeśli ktoś słyszał o jakimś garażu do wynajęcia, albo pomieszczeniu, czy starych obiektach które wyglądają jakby były pod wynajem będę wdzięczny za pw :)
    pokaż całość

odpowiedzi (16)

• odpowiedzi (26)

Jak na pierwszy raz to chyba dobrze wyszło

#pracaspawaczamnieprzeistacza #heheszki #humorobrazkowy #spawanie

odpowiedzi (47)