Wpis z mikrobloga

Ależ to jest piękne <3333

Kuba to kraj od pokoleń brutalnie wyzyskiwany przez socjalistyczny reżim. Niegdyś najbogatsze państwo Ameryki Łacińskiej, dzisiaj skrajnie ubogi skansen. Miejmy nadzieję, że Kubańczycy uwolnią się ze szponów marksistowskiego wyzysku.

#antykapitalizm #bekazlewactwa #konfederacja #libertarianizm #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_1626193650S1HPxTjt60yQobwVVSi1pV.jpg
  • 30
@amantadeusz: Po drugie też naród Kubański jest tak pozytywny i w porządku, że szkoda mi ich, że ich ten zamordystyczny reżim wyzyskuje i na ich nieszczęściu się żywi, dlatego tym bardziej trzymam kciuki, że uwolnią się od tego terroru.
@jkarnic:

dlaczego wyklucza

Bo, USA w większości odsuwało od siebie totalitarne państwa, i wszelkimi środkami próbowało zwalczyć je, tym bardziej jak nie były tam respektowane prawa człowieka

Może być jakikolwiek.

Dla większej jakości Kubańskiego poziomu życia lepiej, aby wprowadzili gospodarkę wolnorynkową, czyli kapitalizm, ponieważ jest on najbardziej ze wszystkich najefektywniejszy i spełniający wszystkie potrzeby.
Gospodarka centralnie planowana, która teraz jest używana jest niewydolna i jest do kitu.
Sam nie wiem, ale przynajmniej to nie Chiny gdzie taka rewolta jest skazana na porażkę. W Wenezueli też próbowano, ale coś ucichło. Socjaliści na odwieczną nieudolność ich poglądów zrzucają na wszystko: protestujący są pewnie od CIA, a ci co chcą uciekać z tego raju na łodziach zrobionych z plastikowych butelek robią to przez sankcje USA (to taki argument-wytrych którego sami nie rozumieją).
Fajnie, że mogą używać tej samej flagi bo ta powstała
@amantadeusz: kiedy byłem na Kubie, jednym z taksówkarzy który woził nas po okolicy był były nauczyciel. Za pierwszą wypłatę starczyło mu na zatankowanie auta ojca, za drugą kupił sobie sandały. Przerzucił się na taksówkę, bo wożenie turystów opłacało się wielokrotnie bardziej.
Z takich ciekawostek:
-za potrącenie autem krowy groziło więzienie,
-wszystkie nowoczesne auta miały inne, niebieskie tablice rejestracyjne. Okazało się, że to są auta rządowe, bo tylko oficjele mogą sobie na