Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kone1963: jeśli nawet przyjąć że 0,8A dla 100V, to musiałbyś mieć powebanka o wydajności min 80W zakładając idealny świat bez strat na transformatorze :-)

Może kup sobie mobilny router?
@Kone1963:
powerbank z wyjściem 12V (nie myl z obsługą QC czy innego PD)
akumulator 12v 7ah jak do UPSa

jeśli nawet przyjąć że 0,8A dla 100V, to musiałbyś mieć powebanka o wydajności min 80W zakładając idealny świat bez strat na transformatorze :-)


@hiperchimera:
po co 80W, skoro na wyjściu 24W? ze stratami, to myślę że maksymalnie 30W

aha, tam nie ma transformatora takiego, o jakim myślisz :)
@Haszaks: @Kone1963: teoretycznie można to zrobić kablem step up 5 V->12 V, ale będzie to wymagające dla kabla i powerbanka - zasilacz daje do 2 A przy 12 V, czyli prawie 5 A przy 5 V. Sam producent przewodu mówi o 0,8 A.
Z drugiej strony router prawdopodobnie aż tyle nie żre, więc daję 50% szans. Może się nie zjara, podłączać obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°
z powerbanka nic się nie uda zrobić bo za duży pobór prądu ma ten Router.


@LuxEtClamabunt:
szkoda, że nie masz pojęcia o czym mówisz i wprowadzasz w błąd

przecież są powerbanki z którym można zasilić laptopa, ładować nawet :)

: to może i ja potrzebuje uzupełnić wiedzę, jeśli wejście ma być 100-230V i pobór pokazuje do 0,8A dla takiego prądu,


@hiperchimera:
to teoria, przy włączeniu do sieci bierze szczytowo taką
przecież są powerbanki z którym można zasilić laptopa, ładować nawet :)


@PanKracy582: i na pewno OP ma takiego właśnie. Mało prawdopodobne więc założyłem, ze ma zwykłego 5v2a, ale niech pokaże co ma, może się zdziwię ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: może inaczej, rozumiem że moc szczytowa nijak się ma do rzeczywistości, ale jakim cudem jeśli podłączysz tam nawet 12V (/3A) to ma zadziałać skoro na wejściu jest przetwornica 100-230V? A tak elastyczny to chyba nie jest?