•  

  #wakacje #kreta #grecja
  Hej, był ktoś na Krecie? Jak tam jest z transportem po wyspie?

  •  

   @missmaster: Ja będąc na Krecie korzystałam z Ktel. Ktel to autobusy, w których bilet kupujesz u konduktora. Jeszcze do niedawna tak było teraz przez covid nie wiem jak jest. Oczywiście jak na greckie standardy rozkład jazdy to tylko sugestia, o której powinien być autobus. Większość poleca też wypożyczenie samochodu, ale ja nie mam takiej możliwości, więc o tej opcji się nie wypowiem.

  •  

   @missmaster: Byłem w czerwcu na krecie. Wynająłem mieszkanie w Chanii i korzystałem z Ktela żeby dotrzeć z lotniska, do portu w kissamos czy na elafonisi. Bilety możesz kupić nie tylko u kierowcy (odradzam nawet, bo jest dużo chętnych i limity) ale i na stronie internetowej albo w punktach na miejscu. Wszytskie zawsze były o czasie do minuty, polecam.

  •  

   @missmaster jak masz możliwość to polecam wynajęcie samochodu, ja brałem z firmy intercity, dostarczają do lotniska i odbierają z lotniska, bardzo konkurencyjne ceny. Wyspę dobrze się zwiedza na własną rękę i w własnym klimatyzowanym samochodzie :)

  •  

   korzystałem z Ktela żeby dotrzeć z lotniska, do portu w kissamos czy na elafonisi

   @Jerryjeremi: hej, planuję właśnie podróż po Krecie i sprawdzam Ktela z Chanii do portu w Kissamos, żeby złapać stamtąd prom na Balos. Chciałem Cię podpytać jeżeli pamiętasz, czy kupowałeś bilet do Kissamos przez internet czy u kierowcy, bo szukajka na stronie Ktela nie pokazuje przejazdu z Chanii do portu Kissamos w interesujacym mnie dniu, natomiast pdf na ich stronie mówi, że są 2 przejazdy dziennie rano do Kissamos i 2 powrotne wieczorem, ewidentnie skorelowane z godzinami podróży promów. Byłbym wdzięczny za pomoc.

  •  

   @vinmcqueen: Ogólnie to tak - z Chanii do Kissamos port kupiłem przez internet. Nie było go na dany dzień, w którym chciałem, ale oni dodawali wtedy na dwa dni przed, po czym i tak go nie dodali. Napisałem do nich maila i uwaga - dodali na ten dzień bo zapomnieli xD Z kissamos port do Chanii nie kupiłem przez internet, bo się nie dało. Powrotny kupiłem u kierowcy (właściwie to u pani, która je sprzedaje w autobusie). Autobus był tylko jeden do kissamos port rano i jeden z portu do chanii, ale to było w czerwcu, więc może to zmienili. Bilet na prom polecam kupić przez internet, bo kolejka na miejscu do kasy jest ogromna a fajnych miejsc na promie nie ma tak dużo. Polecam też po wyjściu z autokaru iść na lewo po formularz covidowy, wypełnić go i dopiero z nim iść na prom, bez niego nie wejdziesz na prom i odeślą Cię jak mnie odesłali.

  •  

   @Jerryjeremi: dzięki śliczne za te informacje!

   Trochę się obawiam, że może być teraz dużo chętnych na ten przejazd i stąd brak biletów ale będę śledził stronę Ktel bliżej potencjalnej daty

Gorące dyskusje ostatnie 12h