Wpis z mikrobloga

@missmaster: Ja będąc na Krecie korzystałam z Ktel. Ktel to autobusy, w których bilet kupujesz u konduktora. Jeszcze do niedawna tak było teraz przez covid nie wiem jak jest. Oczywiście jak na greckie standardy rozkład jazdy to tylko sugestia, o której powinien być autobus. Większość poleca też wypożyczenie samochodu, ale ja nie mam takiej możliwości, więc o tej opcji się nie wypowiem.
@missmaster: Byłem w czerwcu na krecie. Wynająłem mieszkanie w Chanii i korzystałem z Ktela żeby dotrzeć z lotniska, do portu w kissamos czy na elafonisi. Bilety możesz kupić nie tylko u kierowcy (odradzam nawet, bo jest dużo chętnych i limity) ale i na stronie internetowej albo w punktach na miejscu. Wszytskie zawsze były o czasie do minuty, polecam.
@missmaster jak masz możliwość to polecam wynajęcie samochodu, ja brałem z firmy intercity, dostarczają do lotniska i odbierają z lotniska, bardzo konkurencyjne ceny. Wyspę dobrze się zwiedza na własną rękę i w własnym klimatyzowanym samochodzie :)
korzystałem z Ktela żeby dotrzeć z lotniska, do portu w kissamos czy na elafonisi


@Jerryjeremi: hej, planuję właśnie podróż po Krecie i sprawdzam Ktela z Chanii do portu w Kissamos, żeby złapać stamtąd prom na Balos. Chciałem Cię podpytać jeżeli pamiętasz, czy kupowałeś bilet do Kissamos przez internet czy u kierowcy, bo szukajka na stronie Ktela nie pokazuje przejazdu z Chanii do portu Kissamos w interesujacym mnie dniu, natomiast pdf na
@vinmcqueen: Ogólnie to tak - z Chanii do Kissamos port kupiłem przez internet. Nie było go na dany dzień, w którym chciałem, ale oni dodawali wtedy na dwa dni przed, po czym i tak go nie dodali. Napisałem do nich maila i uwaga - dodali na ten dzień bo zapomnieli xD Z kissamos port do Chanii nie kupiłem przez internet, bo się nie dało. Powrotny kupiłem u kierowcy (właściwie to u