Wpis z mikrobloga

@hamskloss dobra np 7 miesięcy przepracowałem w drugim roku za każdy miesiąc 1.6 dnia to mi się należy 11 dni? Połowę mógł wykorzystać za mnie tak prawnie to wygląda a połowę mogę sam lub zarządzać wypłaty w przypadku odejścia
@Jewish_Power_Gas: powiem tak, pracuje już prawie 10 lat i pierwsze słyszę żeby pracodawca połowa Twojego urlopu zarządzał. Co więcej - nie może Cię zmusić do urlopu, nawet tego 14 dyniowego (jest obowiązek niby, ale nie ma kar i pracodawca nie może zgodnie z prawem Cię na niego wysłać - co nie zmienia faktu że przeważnie się dogadujesz jak człowiek z człowiekiem)
@hamskloss znaczy gościu mnie nie zmusza zrezygnowałem z pracy i zarządzałem wypłaty urlopu stwierdził że mi się nie należy bo wpisał część w styczniu a połowa została mi do dyspozycji. Główna jego argumentacja że płacił mi podstaw na postoju bo pracowałem jako przedstawiciel handlowy i na kwarantannie ale to nie jest moja wina że była i jest dalej pandemia a urlop dalej się należy tym bardziej że to mała firma z akcesoria
@Jewish_Power_Gas: to wali w przysłowiowego #!$%@?, nie ma prawa Ci wystawić urlopu bez Twojej wiedzy (chyba że przepisy covidowe na to pozwalają ale nie sądzę). Najlepiej zadzwoń do PIP i się dowiedz ale imo za cały zaległy urlop powinien Ci wypłacić (albo wysłać na urlop w trakcie którego Ci normalnie płaci).