Wpis z mikrobloga

Mam ładowarkę jednoportową SkyRC. Chciałbym ładować szybciej baterie, bo aktualnie naładowanie 6 pakietów 1550mAh zajmuje mi jakieś 3-4 godziny... Czy ta płytka do ładowania wielu jest bezpieczna i jak tak, to jaką wybrać?
#fpv
  • 9
@Peter_Mountain: ja do moich 4s 450mah używam ładowarki równoległej, ale rozładowuje je praktycznie identycznie (róznica to max 0.02 na cele).

Oglądałem testy gdzie koleś podłączał praktycznie rozładowany pakiet do w pełni naładowanego i "nic" się nie stało - o ile nic, można uznać ładowanie 5C :)

co ciekawe zauważyłem, ze baterie tak ładowane ładuje się "pełniej" (ładowałem normalnie, to miałem 2:45-3:00min lotu, ładując równolegle mam spokojnie 3 miniuty, a nawet do
@Peter_Mountain: no to straszna lipa, zwłąszcza że to nie tania sprawa. Jakbyś chciał wykorzystać maxa z ładowarki to taki zasilacz 1k xD Ja do mojego toolkitRC m6 mam po taniości zasilacz 200W do zasilania LEDów i pewnie z niego bym korzystał póki co - do ładowania 1550mah 1C raczej starczy

ale ma to swoje wady i zalety - zawsze z niej możesz korzystać na polu podłączając się np. do odpalonego auta,