Wpis z mikrobloga

@Szkarpet: porządny producent podaje w specyfikacji, mniej porządny podaje wersje portów wyjściowych, trzeba samemu sprawdzić na co pozwalają one i karta graficzna, choojowy producent nic nie podaje, dowiesz się jak gunwo kupisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Uprzedzenie: ja planuję zakup, więc chce najpierw wiedzieć ;).

@wypokowy_expert: gdyby ilość portów o tym decydowała. Portów możesz mieć dużo, ale karta nie udźwignie wszystkiego co podłączysz. Stąd szukam info jak się dowiedzieć ile monitorów i do jakiej rozdzielczości da radę podłączyć do danego notebooka.
@Szkarpet: część laptopów ma tylko jedno HDMI i nic wiecej (bo USBc jak jest obsługuje tylko dane) tam jest pozamiatane. Jak pojawia się DP albo TB a producent laptopa nie podaje, to się zaczyna liczenie pixeli ile to karta potrafi wygenerować/s
Jak kupowałem lapka to producent jasno podał 4 ekrany łącznie z wbudowanym/ 3 zewnętrzne i rozdziałki też podał
to się zaczyna liczenie pixeli ile to karta potrafi wygenerować/s


@wypokowy_expert: jak wygląda takie obliczanie? Chętnie się nauczę. Laptop, który mnie interesuje ma nVidia Quadro T500 i chciałbym sprawdzić ile monitorów i w jakiej rozdzielczości pociągnie.
@Szkarpet: prosto, przyklad 1920x1080x60Hz daje 124 416 000‬ pixeli na sekundę jak masz takie 3 to mnożysz przez 3, ta twoja karta ma niby 54Gpx/s https://www.techpowerup.com/gpu-specs/t500-mobile.c3747 więc jeszcze sporo zostaje. Ale czy to będzie chodzić dobrze czy jak kupa to już te wyliczenia nie podpowiedzą.

Oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić, czy da radę to przepchać przez wyjścia wideo w laptopie, bo sporo producentów potrafi wepchać choćby hdmi 1.4 albo DP 1.2. Choć
@wypokowy_expert: To jest wiedza, której potrzebowałem! Bardzo Ci dziękuję. Nick zobowiązuje ;).

@wypokowy_expert: Bardzo bym chciał. Jestem przywiązany do marki lenovo. Jednak mam możliwość kupić ZBooka i sprawdzam, czy spełni moje oczekiwania.
Z ciekawości chętnie przeklikam to miejsce, o którym piszesz. Jakiś link?