Wpis z mikrobloga

nie wiem czy zauważyliście zależność ale większość wykopków plująca na niemców za to co zrobili 80 lat temu to ta sama taśma co czarni w ameryce plujacy na białych za niewolnictwo. Te ameby pewnie nawet nie wiedzą, że zachowują się identycznie jak „chche murzyny”. ( )

#niemcy #burza #usa
Pobierz
źródło: comment_1626446242hcFGmPwOjJIt5HFNpFwuHg.jpg
  • 13
@herambe: No jednak nie. Murzyni dzięki niewolnictwu zyskali coś o czym pół świata marzyło - obywatelstwo USA. W Afryce by przed lwami uciekali - w USA dostają arbuzy i KFC.

Niemcy wymordowali 1/3 Polaków, zniszczyli 80% miast - o tym nikt nie marzy. Każdy Polak ma babcię, ewentualnie pradziadka, który doznał potężnej krzywdy (śmierć, kalectwo). Murzyni nawet nie wiedzą kim byli ich ojcowie - co dopiero o dziadku mówić? No i
@herambe: no trochę nie tak, co innego jak domagam się od Kowalskiego 500 zł, bo mi porysował samochód, co innego jak domagam się 500 zł od Kowalskiego, bo Nowak mi porysował samochód, a też jest mężczyzną.

Istnieje organizacja "państwo", którą można i trzeba pociągnąć za odpowiedzialności za akcje przeciw innemu państwu, nie istnieje organizacja "biali".
@Katsukyun: no też niekoniecznie, jak jakaś monarchia ograbiła drugi kraj i teraz kraj jako całość czerpie z tego korzyści, a ten ograbiony jest biedny, to dalej mamy do czynienia z zyskiem pewnej jasno sformułowanej i możliwej do wyodrębnienia struktury, kosztem innej jasno sformułowanej i możliwej do wyodrębnienia struktury.

Obecnie każdy Niemiec ma lepszą sytuację dzięki temu, co nam ukradli, a każdy Polak ma przez to gorszą. W przypadku czarnych i białych
@tomtom666: Jakich sąsiadów? Polska zawsze była dużo biedniejsza od Niemiec. Na tle Europy Zachodniej Niemcy nie odstają ani na minus ani jakoś szczególnie na plus.

Roszczenia majątkowe powinny być rozwiązywane jak najszybciej się da. Po kilkudziesięciu latach trudno mówić o wzbogaceniu się cudzym kosztem. Btw. W Europie każdy najeżdżał każdego więc jak przeprowadzić współcześnie programy pomocowe?
@Katsukyun: ale my teraz nie mówimy o zasadności czy jej braku reparacji wojennych, których Polska po prostu nie dostała, tylko o porównaniu sytuacji gdy państwo domaga się od innego państwa vs "pan mi da pieniądze bo jakiś inny pan komuś innemu kiedyś pieniądze zabrał"