Wpis z mikrobloga

Wykupiłem VPS z DigitalOcean i chciałbym tam postawić dwie aplikacje - backendowa w Spring Boocie i frontendowa w Angularze. W jaki sposób powinienem zainstalować certyfikat SSL, aby wdrożyć HTTPS? Certyfikat SSL powinienem zainstalować w obu aplikacjach czy wystarczy tylko na frontendzie? Czy wdrożenie httpsa robi się w ogóle w inny sposób? Słyszałem o czymś takim jak reverse proxy ale nie wiem jak to działa i czy jest to pomocne w moim przypadku. Kolejne moje pytanie to dlaczego nie muszę dodatkowo instalować ssla jeśli korzystam z heroku? Aby wdrożyć aplikacje wystarczy że zainstaluje na serwerze wszystko co jest potrzebne do jej działania tak? (Lub wystawię kontener dockerowy?)
#java #programowanie #hosting #vps
  • 5
@Kaczperczak: potrzebujesz zabezpieczyć obie aplikacje, bo inaczej poleci "mixed content", a w ogóle polecam układ z nginx jako proxy, tam też podłączenie certyfikatu i nie zawracanie sobie tym głowy z poziomu Javy ani JS/TS
@PaaD mógłbyś rozwinąć temat układ z nginx jako proxy lub podrzucić jakiegoś linka jak takie coś ogarnąć? Jeśli jest to prostsze rozwiązanie niż instalacja ssl z poziomu Javy i TS to chętnie bym się z tym zapoznał bo nie ogarniam jak to działa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kaczperczak: poczytaj o tym jak postawić sobie nginx. Jak już ogarniesz to ustawiasz tam ssl, frontent buildujesz i wrzucasz w katalog www (nginx'a), a springa normalnie odpalasz. Ostatni krok to ustawić sobie w configu nginxa żeby Ci przekierowywało tak jak chcesz, np. wszystko co leci na domena.pl:443 -> na index.js w folderze z angularem a api.domena.pl:443 na port na którym śmiga backend i jazda :D