Wpis z mikrobloga

Powiem wam Mireczki, że strasznie mnie irytuje jak komuś w przestrzeni publicznej (pociąg, tramwaj, poczekalnia) 'plumkaja' odgłosy wiadomości z telefonu (np. messenger, Facebook, sms). Siedzi taka osoba, z kimś tam pisze i co kilka sekund jest plum, plum... plum... plumplumplum. Strasznie to irytuje, proszę nie róbcie tak. Zakładam, że jak z kimś piszecie, to nie potrzebujecie wiadomości dźwiękowych, by zobaczyć, że pojawiła się wiadomość na ekranie, na który i tak ciągle patrzycie i jest włączony.
Rozumiem, jeden odgłos dający znać, że przyszła wiadomość, jak telefon jest np. w kieszeniach, ale w towarzystwie takie notoryczne dźwięki wypada wyłączyć.
Takie moje #zalesie
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@kaczoor: wina aplikacji, że nie robi tego sama. Jak ktoś wyciąga telefon pisze 5 wiadomości, potem chowa, za 10 minut znowu ktoś napisze, wyciąga, znowu kilka wiadomości i chowa. Przy każdym wyciągnięciu ma wchodzić w ustawienia i wyłącza a za chwilę włączać?

Gdyby robiło to się automatycznie to by nie było problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczoor: a jak chowa telefon do plecaka albo odkłada gdzieś, a nie wkłada do spodni? Nie czuć wibracji. Nie ma wpływu kto kiedy coś pisze. A może coś ważnego.

Jakby więcej ludzi zgłaszało, że to potrzebne, to twórcy aplikacji by to zrobili. A tak to jedni olewają, a drudzy wymagają niemożliwego.
@mk321 przecież ja opisuję sytuację, gdzie ktoś siedzi z telefonem w ręku i mu przychodzą głośne powiadomienia. Nie mówię, by zupełnie wyciszać telefon, a jedynie wtedy, jak z kimś piszesz na chacie i powiadomienia przychodzą co kilka sekund, a ty Mas telefon ciągle w ręku.
Nie znam nikogo kto by chował telefon do plecaka, by za sekundę go znowu wyciągnąć i tak w kółko, w ogóle przeinaczyłeś sytuację
@d___: Ale w GG masz możliwość ustawienia które wydarzenia będą powodowały odtworzenie dźwięku. Można ustawić na tylko pierwszą wiadomość i wtedy dopóki okno rozmowy jest otwarte to następne wiadomości nie wydają odgłosów.