Wpis z mikrobloga

#bekazkonfederacji #bekazkatoli #polska #watykan #polityka
#bosak #bekazkonfederacji Odnoszę wrażenie, że Bosak to następny beton świętszy od Papieża. Zawsze mi się wydawało i nadal tak myślę, że słowa urzędującego Papieża mają moc nadrzędną i katolik nie ma prawa z tym dyskutować. Jak widać wpływ Ordo Luris ma na Krzysia negatywny wpływ. Mylę się? #pytanie #pytaniedoeksperta
CipakKrulRzycia - #bekazkonfederacji #bekazkatoli #polska #watykan #polityka 
#bosak...

źródło: comment_1626531393SrsYxjvWWbiZZEIvGRdAkL.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@#!$%@?:

Zawsze mi się wydawało i nadal tak myślę, że słowa urzędującego Papieża mają moc nadrzędną i katolik nie ma prawa z tym dyskutować.


I tu się mylisz. Katolik jak najbardziej ma prawo dyskutować ze słowami papieża, chyba że ten głosi coś "Ex Cathedra".
@curka_horej_madki: Św. Paweł otwarcie pisze o swojej publicznej krytyce pierwszego papieża, św. Piotra (w tekście zastosowano imię Kefas). Każdy z nas powinien więc bacznie zastanowić się nad tym tekstem, nie tylko zanim zechce krytykować papieża, ale także wtedy, gdy rozważa nad możliwością czynienia tego. Te kilka zdań listu pawłowego pozwala nam stwierdzić, że jakakolwiek krytyka Wikariusza Chrystusa musi dostosować się do wielu zasad: ma dotyczyć konkretnego czynu, słów, a nie osoby
@curka_horej_madki: @slapdash: mi to rybka. Aczkolwiek im więcej takich Bosaków w gronie katolików tym lepiej bo szybciej to wszytko padnie jak zaczną się między sobą żreć kto jest mądrzejszy w dogmaty. Ja bym nawet poszedł dalej i rozumiem, że Krzysia "boli" tworzenie nowych grup bo zapewne miał na myśli grupy w postaci Ordo Luris i mu pampers na chwilę zadrżał, że Franciszek może mieć na uwadze właśnie tą grupę i
no przeciez glosi.


@slapdash: To nie było ex cathedra, ex cathedra dotyczy tylko określonych kwestii i wymaga określonej formy. Zgodnie z pełną definicją, tylko pomiędzy kilka a kilkanaście proklamacji liczy się jako ex cathedra i dotyczą one spraw ważniejszych niż warunki organizacji liturgii.