Wpis z mikrobloga

Hej wykopki, wczoraj sprzedalem tel przez olx z odbiorem własnym, nowemu właścicielowi nim dojechał do domu capli go pod sklepem. Jest możliwość namierzenia drania? Szkoda mi chłopaka który go kupił, około 14 lat, był z ojcem. Capli z pudełkiem i papierami, tata chłopaka dzwonił bum podał IMEI i SN bo jechał już na policję. Na telefonie oczywiście pustka, moje konta były wyłączone i nie mam możliwości namierzenia przez Google. Ma ktoś możliwość pomóc?

#zlodzieje #telefony #kradziez #policja #pomocy #olx
  • 3
@gsmfon Jeżeli IMEI jest na policji i jest oznaczony jako kradziony to telefon raczej się znajdzie. Od dłuższego czasu numer IMEI leci do operatora, gdy telefon loguje się w sieci, operatorzy mają listy numerów kradzionych i dają info policji (chyba tak to wygląda). W każdym razie obecnie po włożeniu swojej karty SIM, która zwykle jest zarejestrowana i włączeniu takiego telefonu, po kilku dniach jest wizyta smutnych panów. Podejrzewam że złodzieje lub kupujący
@vertical ok, dzięki za tą informację. W takim razie odezwę się niebawem do poszkodowanego. Obserwuję portale w okolicy miejsca kradzieży czy się nie pojawi na sprzedaż. Mi kiedyś ukradziono tel ale to czasy przed smartfinami i sprawa umożona dlatego zadałem pytanie. Oby się znalazł i nastolatek cieszył się sprzętem. Jeszcze raz dzięki
@gsmfon: nikt nic nie zrobi. Mojej siostrze ukradli telefon, byliśmy na policji, podaliśmy imei. Po dwóch tygodniach sprawa umorzona, operator w salonie odmówił blokady imei bo miałem paragon a na nim nie było imei. Zaświadczenie z policji nic nie dało. Nie zajmuj się tym, nie baw się w proroka, który zbawia świat. To nie twoja sprawa.