Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto ma lub miał jakaś styczność z pracą w #policja w #krakow?

Mam pare pytań:

- ciężko sie dostac?
- ile mniej wiecje czasu trwa rekrutacja od momentu złożenia podania?

- Czy na poczatku zawsze jest prewencja? Jesli tak to jak długo?
- Jak wygląda rozkłąd godzin pracy? Mozna cos zaplanować? Z tego co widzialem u kolegi z Warszawy to przejbane. Zwykle konczy tka ze caly dzien w dupe, a i jeszcze ciezko cos zaplanowac zeby gdzies pojechać bo zawsze mogą zadzwonićw kazdej chwili ze jutro do roboty
  • 31
@lastro: Jak kiedyś gadałem z kumplem, który po studiach zdecydował się na pracę w policji to najpierw musisz odbyć szkolenie w Legionowie zdaje sie, który teraz trwa chyba około 10 tygodni. Z tego co też pamiętam to mógł wybrać gdzie chce iśc już w trakcie szkolenia - on zdecydował się na prewencję ale były do wyboru inne ściezki (dochodzeniówka, drogówka, kryminalni...)
@Aerwin: Ale potem w Krakowie pracował?

Mi kolega mowil, ze nie mial wyboru. Na poczatku chyba wszyscy zaczynają od prewencji, a po jakims czasie niby mozna sie probować przenoscić, czy cos w tym stylu. Ale w drogowce chyba tez nie jest fajnie, bo go teraz chcieli tam dac i sie zwolnił przez to
@jaca_66: No. Dzisiaj mi pisal i teraz bedzie skladal do Krakowa. Mnie tez namawia, ale chce sie czegos wiecej dowiedzieć jak chociazby wyglada tygodniowy rozklad pracy
A jak PO dojdzie do władzy, to wtedy bedziemy git pachołki?


@lastro: z badan spolecznych wynika, że odzyskiwanie poparcia jakie miała Policja zajmie ok 15 lat o ile uda się wykluczyć obecne patologie, co po zmianie władzy wcale nie jest pewne. Obecnie f-usz Policji jest tylko trochę bardziej szanowany niż ksiądz i zdecydowanie najmniej z funkcjonariuszy publicznych.

Nie zachęcam nie odradzam - ale warto być swiadomym, ze obok braku szacunku ze
@lastro: A nie masz czasem takich rozkmin wewnetrznych ze bedziesz musial lapac chlopaczkow co sa na studiach po maturze i np za 0.4 grama sprawy im robic, wiem ze to sad wydaje wyrok, ale jakby nie patrzec Ty tez bedziesz szczeblem w tej calej drabinie. Znam przypadki ze kolegow ze studiow z planami na zycie i tak dalej to niszczylo przyszlosc, stad ja moralnie zrezygnowalem z bycia policjantem
A nie masz czasem takich rozkmin wewnetrznych ze bedziesz musial lapac chlopaczkow co sa na studiach po maturze i np za 0.4 grama


@jaca_66: A czemu mialbym ich łapać? Wysylali by mnie do takich spraw czy podczas przechadzki mialbym ich nakryć? Jak bedą sie z tym obnosic no to trudno, co poradze, mogli sie schować. Nie policja wyznacza prawo. Ja "za peo" dostawalem mandat za picie alkoholu w trakcie juwenaliow, na
@lastro: czy przesadzam to nie wiem - te maski moim zdaniem aż takiego wpływu nie miały, bardziej łamanie praw obywatelskich przez władzę (rękami Policji), dziwne akcje z zamykaniem biznesów ale też fakt, że Policjanci ostatnio są mocno niedoszkoleni (niekoniecznie z własnej winy, geniusze z PiSu wpadli na genialny pomysł skrócenia szkolenia) i bardzo łatwo takiego policjanta skompromitować w Internecie. Maski to tylko jeden element, moim zdaniem wcale nie najważniejszy. Ważniejszym moim