Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boctok: Jak zarobisz 100 000zł to przy liniówce oddajesz rocznie 19 000zł do państwa jako dochodowy więc ok 1580zł msc. Ale jak pod koniec roku kupisz coś za 50 000zł ( bez amortyzacji ) to oddadzą 8500zł
@MarioMAX: nie no kwartalnie, najwyzszy podatek zaplacilem w tamtym roku w październiku, 79k, wtedy mnie to zablolało. A zazwyczaj jest to między 50k a 60k podatku, programista, niestety nie wrzucam nic w koszty, bo prowadzenie firmy kosztuje mnie śmieszne kwoty (jakieś 2k), jak wejdzie Nowy Wał, to od razu ide ryczałt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OsSikorskiego: Jak masz pomysł na optymalizację to dawaj. A boli mnie dlatego, że buduję dom, i i tak wszystko co zarobiłem już wydałem ( ale nie są te rzeczy na fakturę ) A tu jeszcze przesłać podatki.
@MarioMAX: ja robię tak, że podatki płacę kwartalnie - wrzucam z każdej otrzymanej faktury 35% na to konto (na VAT i PIT) i po kwartale zawsze coś zostaje, bo wrzucam w całości bez odliczeń. Taki kwartalny bonus ;)
Co do optymalizacji nie wiem czym się zajmujesz, ale:
1. Jeśli masz żonę (a tym bardziej: i dzieci) to może się okazać, że skala jest dużo lepsza niż liniówka.
2. poleciłbym IKZE, ale