Wpis z mikrobloga

@93michu93: Mireczki gieldowe, musze wyciagnac czesc hajsu z gieldy. Mam wiele pozycji na stratach i wiele na zyskach (ogolnie zrealizowanego od stycznia mam jakies +5k). Co najlepiej sprzedac np. Medinice, ktore mam po 34zl bo pewnie sporo czasu zejdzie nim dojdzie do tej ceny, blirt ze srednia 20zl czy wyrzucac pozycje z zyskami np. Orlen za 62zl, PZU za 32, jakies torpole, toye?

#gielda #gpw #inwestycje
  • 24
@Koronanona: i liczyc, ze te medinice kiedys wzrosna? Wlasnie mylalem, zeby tak robic bo tamtego hajsu i tak nie potrzebuje teraz to moze sobie lezec. Jakies male szanse dalej sa, ze medinice i blirt odbija :P
@93michu93: A może stratne pozycje, skoro są stratne, to albo założenia złe, analiza lub timing. Zrób rachunek sumienia jaki biznes ma najmniej szans na rozwój, a jaki najwięcej. Jak ktoś pisał PZU i orlenu bym nie sprzedawał, bo jednak się rozwijają choć i wolno, ale warto mieć higiemonów kto wie czy np PZU nie wyjdzie za jakiś czas na rynek zagraniczny albo inna branża. BTW co za blirt? jakiś Newconnectowy shit?
a jak to się ma do: tnij straty, pozwól zyskom rosnąć?


@birus: jak jesteś 20% na minusie to już średnie cięcie strat xD

Jak dla mnie to bardziej sprawdzi się w tym przypadku tnij zyski i pozwól stratom odzyskać wartość.
@93michu93: blirta bym nie sprzedawał, covidowki mają potencjał teraz na wzrosty pod "4 fale". Prędzej pozbyłbym się shitow z w20 typu Orlen czy PZU, to pewnie spadnie pod ogólny polityczny rozgardiasz związany ze szczepieniami, kodami qr itd
@Koronanona: > sprzedawaj tylko to co masz na plusie
To głupie.

ewentualnie zadaj sobie pytanie co kupiłbyś po aktualnej cenie i te spółki zostaw.

To mądre.

Generalnie akcje i pieniądze nie mają pamięci, to nie homeopatia xD
Na chłodno kalkulując to nie ma zupełnie żadnej różnicy (pomijając kwestie podatkowe) czy kupiłeś np. Orlen za 60zł czy za 80zł - i tak masz akcje warte 70zł. I jeśli tego Orlenu byś nie