Wpis z mikrobloga

Siema, jest tu ktoś kto studiuje na #sgh lub jakąś #informatyka na dowolnej z uczelni? Zastanawiam się nad wyborem właśnie wcześniej wspomnianej uczelni ekonomicznej, a informatyką algorytmiczną na #pwr. Jakby ktoś miał ochotę to chętnie poczytam opinie - jak wrażenia z samego studiowania, czy same studia informatyczne coś dają i ułatwiają wejście na rynek pracy, czy aktualnie jest tak dużo juniorów, że i ciężko o to bez jakiegoś portfolio (nie mam niestety żadnych znajomych w IT to nie mogę popytać). I czy w pracy jest i tu i tu git, bo wydaje mi się, że nie chciałbym skończyć w takim korpo, gdzie jedyne co by było z mojej pracy to zysk dla firmy, a niekoniecznie jakieś realne benefity dla ludzi (możecie też powiedzieć, czy to nie jest zbyt idealistyczne podejście xd) - bo tego właśnie obawiałbym się po #sgh.
#studbaza
  • 5
@czaliot: powiem tak - jestem po I roku lekarskiego, napisałem w międzyczasie maturę z fizyki i niemieckiego + poprawiłem o kilka punktów procentowych matmę R z myślą takiej alternatywy jak infa czy sgh; generalnie im więcej myślę o jakiejś ze ścieżek, tym więcej wad widzę xD na pewno interesują mnie aspekty finansów osobistych, inwestycji, ale też zastosowania matematyki np. w ekonomii, z drugiej strony zawsze byłem dużym fanem przedmiotów ścisłych -