Wpis z mikrobloga

@ITgeek: ale wiesz, ze motocykliści w dużej mierze mają #!$%@? na głośność ich motocykla? Woleliby jeździć sobie w ciszy tak jak kierowcy aut, ale głośny tłumik powoduje ze są lepiej słyszani dzięki czemu jest po prostu bezpieczniej, bo kierowcy aut to w dużej części miernoty
iocha jest na zadupiu i nie ma mozliwosci dojezdzania. uratowaly mnie tylko studia zdalne.

tylko, ze idzie nowy c00downy rok akademicki i znowu bedzie sie trzeba zastanawiac, jakim cudem w ogole to wszystko


@PeeM69: Ta wywalone to najczęściej mają na kupno dobrego wydechu i biorą najtańsze Atrapowicze z Allegro za 200zł, które generują grubo ponad 100dB zamiast kupić normalny dedykowany wydech. Te brzmią ładniej od seryjnych i nie są przesadnie głośne.
głośny tłumik powoduje ze są lepiej słyszani dzięki czemu jest po prostu bezpieczniej


@PeeM69: 10 lat jeżdżę na serii po mieście i jednego paciaka miałem na rondzie, żadnych dziwnych akcji. Znajomy na przelocie, co drze #!$%@? niemiłosiernie, praktycznie co sezon jakieś ekstremalne sytuacje z hamowaniem awaryjnym, "ktoś mu wyjechał" i "ktoś go nie widział". Może jednak chodzi o to żeby nie #!$%@?ć jak debil i nie zmieniać pasów co sekundę, żeby
ile decybeli generuje ścigacz na pełnej między budynkami.


@ITgeek: Zapewniam cię, że seba w beemce, oskarek we fiereście st i janusz w ferrari zrobi tyle samo. Ale polacka natura by się #!$%@?ć do każdego innego musi wyłazić na każdym kroku jak słoma z butów. Albo wraz z nią.
super próbka badawcza. Ty i kolega


@PeeM69: to podziel się z nami jaką to próbę badawczą przyjęłaś w swoich badaniach nad pozytywnym wpływem głośnych wydechów na poprawę bezpieczeństwa ( ͡º ͜ʖ͡º) weź się nie kompromituj już, takie badania były prowadzone wielokrotnie i to jest totalna bzdura, pierwszy z brzegu link, wpisując "loud pipes save lives myth" masz ponad milion wyników, ale oni pewnie też się
@Mu_H: Pięknie się zaorałeś. Aż po uszy.

podziel się z nami jaką to próbę badawczą przyjęłaś w swoich badaniach nad pozytywnym wpływem głośnych wydechów na poprawę bezpieczeństwa ( ͡º ͜ʖ͡º) weź się nie kompromituj już


A w artykule który wysłałeś jest :

In the study, six different bikes (unspecified) were revved to redline at various distances around a stationary car


Oraz

It was not possible to
@PeeM69: mówisz że motocyklista mając głośny tłumik jest lepiej słyszalny. Spotkałem się kilka razy z tą teorią jednak zawsze głoszoną przez młodych stażem motocyklistów lub takich co mało km rocznie robią. Gdy jedziesz w na trasie człowiek w samochodzie usłyszy cię dopiero jak będziesz bezpośrednio za jego bagażnikiem jechał i to na bardzo wysokich obrotach. W korku przy zamkniętych oknach i włączonej klimie usłyszy cię też dopiero jak będziesz parę metrów
@PeeM69: Chryste z kim ja tu siedzę... brak umiejętności korzystania z google, czytania ze zrozumieniem i poprawnego wnioskowania, za to wyzywanie i jakieś absurdalne teorie. Kiedyś podrośniesz i może zmądrzejesz, to będzie ci głupio, że takiego błazna z siebie robiłeś kiedyś :*
@mpetrumnigrum: to prawda, ze większość młodocianych kierowców z tego właśnie powodu ma głośne tłumiki - dla szpanu. Ale nawet gdyby miało mi to pomoc w jednej na 1000 sytuacji np podczas jazdy w korku, to założyłabym.
gdyby miało mi to pomoc w jednej na 1000 sytuacji np podczas jazdy w korku, to założyłabym.


@PeeM69: I dlatego nie powinieneś być uczestnikiem ruchu drogowego. Gdyby każdy tak myślał to kakofonia była by straszna i w miastach nie szło by wytrzymać.
@Jofiel Jak dla mnie ścigacz jest o wiele głośniejszy niż golf seby. Zresztą Ty należysz jak widzę do tego gatunku który uważa, że zawsze robi wszystko ok i nikt nie może zwrócić uwagi.