Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o zachodniej kulturze/cywilizacji (Ameryka+Europa) i jej wartościach, normach? Czy Wy (tak samo jak ja) również macie do niej zastrzeżenia i po prostu za nią nie przepadacie? Dlaczego? A może kochacie zachodnią kulturę/cywilizację i nie widzicie w niej nic złego? Może rozważaliście kiedyś emigrację na zachód? Za co kochacie cywilizację zachodnią?
Co sądzicie o dzisiejszym, globalnym wpływie kultury zachodniej? Oczywiście chodzi tu o kulturę, społeczeństwo i wartości które je ukształtowały, a nie o dzisiejsze polityczne ble-ble.
#azja #afryka #wschod #kulturawschodu #kulturazachodu #zachodniimperializm #japonia #chiny #korea #tajwan #tajlandia #indie #teczowepaski #lgbt #4konserwy #swiat #cywilizacja #historia #ciekawostki #przemyslenia
  • 34
@Xing77: ale żadna cywilizacja nie poradzi sobie z problemem wieloznaczności, co najwyżej będą udawać świadomie albo nieświadomie bardzo mocno się przekonywać, że mają rozwiązanie. A rozwiązania nie będzie bo nic nie jest obiektywne.
@Xing77: Częścią zachodniej kultury jest jej nieustanna krytyka oraz rozwój dzięki kryzysom. Mam do niej zastrzeżenia, czasem za nią nie przepadam - ale nie widzę dla niej lepszych alternatyw.
Dlatego tez wyemigrowałem na Zachód.