Wpis z mikrobloga

@aIkohoIik: Zawsze jak widzę takie obrazki to się zastanawiam czy autor kiedyś przeliczył do jakich pieniędzy faktycznie ma dostęp taki Bezos, jak te kwoty odnoszą się do potencjalnych działań na rzecz poprawy jakości życia na ziemi, i jakie są realistyczne możliwości takiego ich wykorzystania.

Amerykańscy miliarderzy mają w sumie ok. 4.6 biliona dolarów (short form 4.6 trillion).

Pomińmy nawet kwestię tego, że 95% tej kwoty to akcje, których nie dałoby się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@aIkohoIik:
Antykapitalismi czyli daj mi twoje pieniądze bo ja wiem lepiej jak je wykorzystać XD

może wykorzystacie wasze niebotyczne bogactwo, by poprawić jakość życia na ziemi?


Bezos:

W 2018 roku nikt nie był hojniejszym darczyńcą w Stanach Zjednoczonych. Jeff Bezos przeznaczył wtedy na cele charytatywne 2 miliardy dolarów. W 2020 roku było to już ponad 10 miliardów. Źródło: philanthropy.com


W tym miejscu trzeba wymienić dwie fundacje Bezosa: założoną w 2020 roku
Ich pieniądze to mogą robić co im się chce. Tak samo jak ty robisz ze swoimi co chcesz.

Tak jak ty robisz wysrywy na wykop tak inni latają w kosmos


@Merli20: zarobione nieuczciwie, a często dostarczone wprost z drukarki banku centralnego. Za to zwykłym ludziom zrzucanie są coraz większe kłody pod nogi tak, że w podatkach oddają >50% pensji. A Amazon płaci 0.

Faktycznie "ich pieniądze" xD
Załóżmy, że udaje się upłynnić te 4.6 biliona, to daje ok. $800 na mieszkańca ziemi, ok. 3000 zł. Jak jednorazowy wydatek 3000 zł miałby znacząco poprawić czyjeś życie?


@WewnetrznySpokoj: problem jest taki, że takie bezosy i inne fundusze dostają wprost kasę z drukarki. Pomysł inaczej, ile więcej byłby warty każdy dolar zwykłego człowieka gdyby nie to że codziennie jest rozwadniany przez druk miliardów dolarów które korporacje dostają za darmo i wykupuje