Wpis z mikrobloga

Prosty plan, jak w 3 miesiące wyszczepić >90% polskiego społeczeństwa:

1. Ogłaszamy, że od 1 listopada każda osoba, która nie chciała się zaszczepić (a nie miała przeciwwskazań), będzie obciążona kosztami leczenia w przypadku jakiejkolwiek hospitalizacji i wykrycia u niej koronawirusa.

2. Ogłaszamy, że od 1 listopada szczepienia na covid-19 będą płatne. Powiedzmy 300 złotych za 1 komplet szczepień.

3. Szury zamykają japy, a wielcy, wolni, oświeceni przez fejsbukowe grupki i filmy z żółtymi napisami b0lacy kulą ogon i idą się grzecznie szczepić.

Polska łagodniej przechodzi przez kolejne fale, bez konieczności wprowadzania surowych obostrzeń i w końcu można normalnie żyć.

#szczepienia #polska #covid #koronawirus
  • 15
1. Ogłaszamy, że od 1 listopada każda osoba, która nie chciała się zaszczepić (a nie miała przeciwwskazań), będzie obciążona kosztami leczenia w przypadku jakiejkolwiek hospitalizacji i wykrycia u niej koronawirusa.


@panie-co-pan: Zacznijmy od oddania składek nieszczepom i róbmy krok dalej. Każdy palący, spożywający alkohol i mający naganną nadwagę, co jest oczywistym obciążaniem służby zdrowia,także jest wykreślony z opieki zdrowotnej...
Po miesiącu na dymiących zgliszczach parlamentu i pałacu prezydenckiego, sadzimy kasztany.
1. Ogłaszamy, że od 1 listopada każda osoba, która nie chciała się zaszczepić (a nie miała przeciwwskazań), będzie obciążona kosztami leczenia w przypadku jakiejkolwiek hospitalizacji i wykrycia u niej koronawirusa.


@panie-co-pan: Nieironicznie dobra opcja. Dwie rzeczy:
1) oddajecie mi co do grosza wszystko, co przez lata wpłacałem na ten #!$%@?ół, bo ostatni raz byłem w szpitalu ponad 25 temu na usunięciu wyrostka, a u lekarza prywatnie (konkretnie u urologa);
2) rozciągamy
@Rychu_Bychu owszem, masz częściowo rację z tym. Jednakże, takie rzeczy jak choćby picie i palenie są elementami naszej kultury i cywilizacji od dawna i pozbycie się ich w jednym momencie skończy się co najwyżej tak, jak prohibicja w USA. Nie zmienia to faktu, że od kiedy człowiek zrozumiał zagrożenia płynące z palenia i chlania, to zaczął z tym walczyć. Natomiast niechęć do szczepienia, pomimo ewidentnych dowodów na skuteczność szczepionek, jest konsekwencją przegranej
@panie-co-pan: Winę zwalaj na nieudolny, skorumpowany rząd, który miałby więcej chętnych do wzięcia szczypawki, gdyby zaprzeczał niebezpieczeństwu z wirusem związanym. Taki paradoks.
Nikt tym świniom na pasku korporacji, a w tym wypadku big pharmy nie ufa, a sami oni do tej pory nie potrafią stworzyć choćby logicznego funduszu dla ofiar NOP. Ot państwo z dykty i gówna.
Masz naiwny punkt widzenia, jeśli sądzisz że tych nieudaczników obchodzi nas los, wychodzący poza
@panie-co-pan: ale jak zaczął walczyć z paleniem i chlaniem, jakie elementy naszej kultury? Segregując tak ludzi nie ma wyjścia. Palacz wie co go może spotkać alkoholik również, otyli sami żrą mogą mniej, inni z kolei sami narażają swoje zdrowie uprawiając sporty ekstremalne, nie zapinając pasów, nie przestrzegając bhp w pracy itp. wszyscy wiedzą jakie są konsekwencje ich decyzji, więc ich też odciąć od opieki zdrowotnej.
@DwemerPuzzleBox świat nie jest czarno-biały jakim próbujesz go teraz przedstawić. To, że system publicznej służby zdrowia nie jest idealny to chyba wie każdy. Nie zmienia to faktu, że jest dużo bardziej ludzki i sprawniejszy niż system bez powszechnej publicznej ochrony zdrowia jak np w USA. A wracając do meritum to chodziło mi w tym wpisie jedynie o kwestię szczepień. Także może byłbyś tak miły i przestawił jakieś argumenty, dla których nie powinniśmy
@panie-co-pan: Ja mam argumenty. Wprawdzie jestem za szczepieniami, ale rozumiem ludzi, którzy nie chcą tego zrobić i uważam ich za całkowicie usprawiedliwionych. Według mnie wynika to z tego, że spirala chciwości i ciągłe próby nachalnej kontroli i ingerencji w życie ludzkie przez elity rządzące i korporacyjne jest już tak nakręcona, że ludzie stracili zaufanie do wszelkich instytucji, instancji wysokich, rządów, koncernów. Na każdym roku wciska się ludziom szmelc, przedłużone gwarancje, telefony,
Polska łagodniej przechodzi przez kolejne fale, bez konieczności wprowadzania surowych obostrzeń i w końcu można normalnie żyć.


@panie-co-pan: tak jak wzorcowe kraje jak Izrael, Holandia, UK które są o krok od kolejnego zamknięcia?
będzie obciążona kosztami leczenia w przypadku jakiejkolwiek hospitalizacji i wykrycia u niej koronawirusa.


@panie-co-pan: Nierealne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pomimo tego, że pis ma konstytucję w przysłowiowej dupie wprowadzenie czegoś takiego to łamanie podstawowych praw