Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 189
StopACTA2

Dziś każdy, kto chce nazywać się wolnościowcem, stoi po stronie TVN i niezależnych mediów.

Ktokolwiek poprze #lextvn i pomoże PiS-owi w upaństwawianiu prywatnych koncernów medialnych, ten legitymizuje cenzurę i postępujący zamordyzm w stylu orbanowskich Węgier.

Nie oznacza to bynajmniej, że TVN jest rzetelnym i wiarygodnym medium i nie zmienia faktu, że stacja ta ma na sumieniu wiele grzechów, zwłaszcza w zakresie działań na korzyść lobbystów konkretnych grup interesu - w ostatnich latach m.in. organizacji zbiorowego zarządzania (ZAiKS, ZPAV) oraz wydawców prasowych i dużych domów wydawniczych.

Od tego mamy jednak wolną wolę, by decydować, które medium stanowi dla nas źródło informacji. Nie potrzebujemy do tego państwowej, ustawowej kontroli.

Ponadto sądzę, że media publiczne powinny zostać bezzwłocznie zlikwidowane.

#acta2 #libertarianizm #tvn #lextvn #bekazpisu #neuropa #4konserwy #cenzura #pis #konfederacja
moby22 - StopACTA2

Dziś każdy, kto chce nazywać się wolnościowcem, stoi po stronie T...

źródło: comment_1626873393kThFljBIs63boPZW3NcsQ2.jpg

Pobierz
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeszcze chciałbym dodać, że - podobnie jak media publiczne - zlikwidowane winny zostać wszelakie koncesje na nadawanie programów w Polsce.
Dziś każdy, kto chce nazywać się wolnościowcem, stoi po stronie TVN i niezależnych mediów.


@moby22: Sranie w banie a nie żadne stanie po stronie TVN, ubliżasz mi tym. Gardzę TVNem, życzę im jak najgorzej i nawet bym się bardzo cieszył jakby zniknął. Ale po mimo tego nie chcę by zlikwidował ich PIS za pomocą ustawy uderzającej w prywatny kapitał bo to zwyczajnie nie rola państwa. Niezależny to TVN jest ale od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@amperrowwer: Przeczysz sam sobie. Najpierw mówisz, że nie stoisz po stronie TVN, a potem oświadczasz, że sprzeciwiasz się ustawie, która powstała po to, żeby uderzyć w TVN. Czyli de facto parafrazujesz moje słowa, zarzucając mi jednocześnie,że Ci "ubliżam". Interesująca projekcja.

Napisałem wyżej, że niezależność TVN rozumie się oczywiście w kontekście niezależności od PiS-u i spółek państwowych. Każde medium jest od kogoś/czegoś zależne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuf22: Dokładnie o to chodzi. TVPiS do odstrzału za pasożytowanie na naszej ogromnej kasie (to jest circa 1% CAŁEGO budżetu!). Media Rydzyka niech sobie funkcjonują, choć to jest identyczny ściek jak TVP. Z tym tylko zastrzeżeniem, że powinny funkcjonować dopiero wtedy, gdy Teddy przestanie ciągnąć na ich utrzymanie państwową (naszą) mamonę. No i najważniejsze - koncesje na nadawanie to komuszy relikt. Do śmietnika z tym!
koncesje na nadawanie to komuszy relikt.


@moby22: no nie do konca, bo masz ograniczony zakres czestotliwosci i ktos to musi kontrolowac. Tutaj panstwo akurat sie do tego najlepiej nadaje. W przypadku wiekszej liczby chetnych niz miejsc, powinno dbac o roznorodnosc, aby jak najlepiej spelnic misje dla kazdego obywatela. Natomiast prywatni nadawcy powinni moc sami sobie stawiac MUXy co zwiekszyloby zakres dostepnych czestotliwosci nie tylko do istniejacych, ale tez do tych teoretycznych,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuf22: Myślę, że bardzo dobre rozwiązanie tego problemu znajduje się w deklaracji programowej nieistniejącej już Partii Libertariańskiej, która - zakładając naturalnie likwidację koncesji i pozwoleń nadawanych przez państwo - w części dotyczącej telewizji proponuje:

Rezerwacje częstotliwości dla multipleksów cyfrowych po wygaśnięciu dotychczasowych powinny zostać przydzielone w powszechnym głosowaniu obywateli podmiotom prywatnym, które kolejno otrzymają największą liczbę głosów. Podmioty te powinny otrzymać prawo do tych rezerwacji na własność, z możliwością ich dalszej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopcjusz: Od państwa, od rządu i od polityków są wolne i o to w tym chodzi. Media, które nie zależą od nikogo i nie mają swoich mocodawców nie istnieją.