Wpis z mikrobloga

Sąd wydał wyrok w sprawie zatrzymania dziewczyny z Głogowa. #polska #policja #protest

„Sąd Rejonowy II Wydział Karny w swoim postanowieniu uznał zatrzymanie mężczyzny i kobiety w dniu 11 kwietnia 2021 roku za legalne, prawidłowe i zasadne. Sąd nie uznał zażalenia obrońcy stwierdzając jednocześnie, że zgodnie z art. 244 par. 1 kpk policja ma prawo zatrzymać osobę podejrzaną, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo, a zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa, bądź tez nie można ustalić jej tożsamości albo istnieją przesłanki do prowadzenia przeciwko tej osobie postępowania w trybie przyśpieszonym. W swoim postanowieniu odniósł się do całej kwestii zatrzymania i użycia środków przymusu bezpośredniego, uznając, że zostały one zastosowane prawidłowo, zgodnie z przepisami prawa oraz adekwatnie do zaistniałej sytuacji”
Pitu33 - Sąd wydał wyrok w sprawie zatrzymania dziewczyny z Głogowa. #polska #policja...

źródło: comment_1626881471XngVdw2u9oKY3Nu44k2RkV.jpg

Pobierz
  • 21
#!$%@? logikę dalej.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: po porstu nie jestem po stronie pisuarów i nie pomijam faktów

Wezwano do rozejścia się bo zostaną użyte ŚPB


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nielegalnie wezwano do rozejścia się!

potem ruszył oddział który miał oczyścić fragment i rzeczywiście ludzi popychano bo zwyczajnie zmuszano ich do rozejścia się


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ja #!$%@?ę logikę choć przyznajesz mi rację, w związku z tym pytanie kto tę logikę #!$%@??

potem ich użyto gdy ostrzeżenie
@aarahon: jak była ta sprawa na tapecie to było też CAŁE nagranie, nie ucięte od momentu jak psy ich ciorali i dużo pokazało. Na tyle, że prędzej się im kibicowało niż żałowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukać mi się nie chce, ale znajdziesz jak dobrze poszukasz na pewno
@aarahon: tak, no jeśli depczesz ślady pozostawione przez sprawcę morderstwa mogą ci wydać polecenie opuszczenia tego miejsca. Nie jestem pewien czy muszą podać ci powód dla którego to polecenie zostało wydane. Jeśli uważasz że policjant przekroczył swoje uprawnienia możesz to zgłosić.
@zeglarz29: nie ma znaczenia co mi się wydaje. Nie ma znaczenia co wydaje się policjantom. Znaczenie ma rzeczywisty stan faktyczny a ten jest taki że policjanci popychali tych ludzi czym sprowokowali ich do przeciwstawienia się im i to jest fakt który pominięty znacznie zmienia obraz sytuacji i to jest coś co pominięte daje nieprawdziwy obraz sytuacji a nieprawdzie się sprzeciwiam. Ten mój sprzeciw boli tylko tych którzy od prawdy uciekają.
@aarahon: ale policjant nie jest twoim kolegą, że możesz się mu przeciwstawić. Masz obowiązek wykonywać jego polecenia, jeśli się do nich nie stosujesz to użyje środków przymusu. Zanim policjanci zaczęli ich spychać wydali polecenia do rozejścia się. Popychali ich nie dlatego że ich nie lubią tylko egzekwowali wykonanie ich poleceń.

Nawet jeśli policjant by przekroczył swoje uprawnienia i stworzył zagrożenie dla twojego zdrowia i życia (co w zdarzeniu nie miało miejsca)
ale policjant nie jest twoim kolegą, że możesz się mu przeciwstawić. Masz obowiązek wykonywać jego polecenia, jeśli się do nich nie stosujesz to użyje środków przymusu.


@zeglarz29: bzdura, nie musisz wykonywać poleceń niezgodnych z prawem xD

Zanim policjanci zaczęli ich spychać wydali polecenia do rozejścia się. Popychali ich nie dlatego że ich nie lubią tylko egzekwowali wykonanie ich poleceń.


@zeglarz29: bzdura, oni popychali ich gdy Ci się rozchodzili.

Nawet jeśli