Wpis z mikrobloga

@Odczuwam_Dysonans: @Crow7422: dobra ale mam wedlg mechanika już wyrobione ale ja tym autem jeżdżę raz na tydzień po zakupy i raz na kwarta podroz 150 km, także pytanie czy warto mi inwestować 3 k w nowe, skoro auto warte 10k… i pytanie czy przejdzie przegląd
@Crow7422: No może 2.5 bo niby belka z tylu lata wiec pewnie to 500, ale jak on przeszedł w lutym przegląd to ja nie wiem.. dlatego mysle żeby mi ktoś sprawdził osobno te amory zanim się zdecyduje robić
na stacji diagnostycznej sprawdzają stan amortyzatorow?


@anhydryt: Na stacji wykonywany jest bardzo prosty test amortyzacji metodą Eusama.
Jest w stanie wykryć jedynie dużą różnicę tłumienia między stronami, a to tak naprawdę ma miejsce dopiero jak jeden z amortyzatorów straci olej, albo rozleci się w nim zawór.
No spoko ale skoro przechodzi taki przegląd to znaczy ze jest bezpieczny do jazdy?


@anhydryt: To nie jest powiedziane.
To jest naprawdę bardzo podstawowy test, który w praktyce daje tylko odpowiedź przy asymetrycznych różnicach między prawym a lewym. Co świadczy o jakiejś nagłej awarii któregoś amortyzatora.

Natomiast takie zużycie przez lata to często nawet przebiega tak że z roku na rok wynik testu w % jest wyższy, a samochód prowadzi się