Wpis z mikrobloga

#ckii #crusaderkings2
Do gry istnieje nieukończone fajowskie spolszczenie. Projekt od 3 lat jest martwy. Od 3 godzin analizuje pliki i jestem na siłach, aby dokończyć tłumaczenie. Pytanie, czy byłby ktoś chętny pomóc? Nie trzeba znać angielskiego, ale wówczas będzie to żmudna i długa praca polegająca na poprawnym kopiuj wklej. Przydałby się też ktoś, kto zmieniałby polskie znaki na specjalne, aby gra odczytywałaby je jako polskie.
Mogę nawet tutaj wklejać tekst potrzebny do modyfikacji, wiec nie byłoby się trzeba nikomu babrać.
  • 10
Tak wygląda tekst nieprzetłumaczony:
#code;ENGLISH;FRENCH;GERMAN;;SPANISH;;;;;;;;;x
PLOTPOWERCONTRIBLOWERTHAN;Contribution to $PLOTTER$'s plot to $PLOT$ less than §Y$POWER$%§!\n;Contribution au complot de $PLOTTER$ pour $PLOT$ est inférieure à §Y$POWER$%§!\n;Beteiligung an $PLOTTER$s Plan zum $PLOT$ geringer als §Y$POWER$%§!\n ;;Contribución al complot de $PLOTTER$ sobre $PLOT$ inferior a §Y$POWER$%§!\n;;;;;;;;;x
PLOTPOWERCONTRIBATLEAST;Contribution to $PLOTTER$'s plot to $PLOT$ at least §Y$POWER$%§!\n;Contribution au complot de $PLOTTER$ pour $PLOT$ est égale ou supérieure à §Y$POWER$%§!\n;Beteiligung
A to już po tłumaczeniu:
#code;ENGLISH;FRENCH;GERMAN;POLISH;SPANISH;;;;;;;;;x;
PLOTPOWERCONTRIBLOWERTHAN;Contribution to $PLOTTER$'s plot to $PLOT$ less than §Y$POWER$%§!\n;Contribution au complot de $PLOTTER$ pour $PLOT$ est inférieure ŕ §Y$POWER$%§!\n;Beteiligung an $PLOTTER$s Plan zum $PLOT$ geringer als §Y$POWER$%§!\n ;Wkład postaci: $PLOTTER$ w spisek mający na celu $PLOT$ wynosi mniej niż §Y$POWER$%§!\n;Contribución al complot de $PLOTTER$ sobre $PLOT$ inferior a §Y$POWER$%§!\n;;;;;;;;;x;
PLOTPOWERCONTRIBATLEAST;Contribution to $PLOTTER$'s plot to $PLOT$ at least
@Szenkes: Pewnie całego nie skończę, ale zawsze będzie to więcej.
Chcę przetłumaczyć przede wszystkim opcje ustawienia warunków nowej gry, dodatek z plagami (w plikach jest on już fajnie przygotowany pod tłumaczenie, ale jeszcze nie jest przetłumaczony. Autor pisał na forum, że go przetłumaczy do świat 2019, ale to był ostatni jego wpis), nazwy geograficzne, oraz nazwy dalszych krewnych.
Musze też zobaczyć do dodatku ze Słowianami, bo też tam wszystko nie jest
@yoritomo1610: OK. Zobaczmy jak to wyjdzie. Od 17:00 godziny dzisiaj dłubię w plikach, poprawiam tłumaczenia i sprawdzam czy nie brakuje jakiś linijek (niektóre aktualizacje potrafiły nadpisywać plik z tłumaczeniem aby dodać nowe linijki tekstu, ale tym samym przetłumaczony plik był usuwany. Ja posiadam starą wersje tłumaczeń, wiec wszystko trzeba sprawdzić i uzupełnić)

Wiec tak, wrzucam ci na próbę fragment pliku

Bierzesz jedną linijkę kodu a przykład:

createbosnia;Create Kingdom of Bosnia;Former
@yoritomo1610:
Plik: V3misc

#code;ENGLISH;FRENCH;GERMAN;POLISH;SPANISH;;;;;;;;;x
b
kladanj;Kladanj;Kladanj;Kladanj;;Kladanj;;;;;;;;;x
bbanovici;Banovici;Banovici;Banovici;;Banovici;;;;;;;;;x
b
gradacac;Gradacac;Gradacac;Gradacac;;Gradacac;;;;;;;;;x
bkljuc;Kljuc;Kljuc;Kljuc;;Kljuc;;;;;;;;;x
b
kotordonjikraji;Kotor;Kotor;Kotor;;Kotor;;;;;;;;;x
b
glamoc;Glamoc;Glamoc;Glamoc;;Glamoc;;;;;;;;;x
bmodrica;Modrica;Modrica;Modrica;;Modrica;;;;;;;;;x
b
vrhbosna;Vhrbosna;Vhrbosna;Vhrbosna;;Vhrbosna;;;;;;;;;x
bkresevo;Kresevo;Kresevo;Kresevo;;Kresevo;;;;;;;;;x
b
stolac;Stolac;Stolac;Stolac;;Stolac;;;;;;;;;x
bston;Ston;Ston;Ston;;Ston;;;;;;;;;x
b
korcula;Korcula;Korcula;Korcula;;Korcula;;;;;;;;;x
bbrac;Brac;Brac;Brac;;Brac;;;;;;;;;x
b
omis;Omis;Omis;Omis;;Omis;;;;;;;;;x
blapcan;Lapcan;Lapcan;Lapcan;;Lapcan;;;;;;;;;x
b
zavala;Zavala;Zavala;Zavala;;Zavala;;;;;;;;;x
bosnian;Bosnian;bosnienne;Bosnisch;;Bosnio;;;;;;;;;x
PROV463;Donji Kraji;Donji Kraji;Donji Kraji;;Donji Kraji;;;;;;;;;x
PROV1970;Usora;Usora;Usora;;Usora;;;;;;;;;x
PROV1971;Vrhbosna;Vrhbosna;Vrhbosna;;Vrhbosna;;;;;;;;;x
PROV504;Soli;Soli;Soli;;Soli;;;;;;;;;x
cusoraadj;Donji Krajian;donji krajienne;Donji Krajian;;Donji Krajian;;;;;x
csoliadj;Usoran;usorane;Usorisch;;Usorí;;;;;;;;;x
cbilinopoljeadj;Vrhbosnan;vrhbosnane;Vrhbosnan;;Vrhbosnan;;;;;x
c
amorionadj;Amoran;amorionne;Amoran;;Amoran;;;;;x
c
ramaadj;Solian;soli;Solian;;Solian;;;;;x
c
bergadj;Berger;bergeoise;Berger;;Berger;;;;;x
@yoritomo1610: OK, przetłumaczyłem już niemal wszystkie podstawowe pliki. Zostało mi kilka ogromnych plików od dodatków. Niestety, z nich również korzysta podstawka, a do tego jeden z tych dodatków posiadam, wiec i tak chciałbym go przetłumaczyć.
Problem w tym, że już nie mogę się wpierać translatorem, bo mi go zablokowali przez nadmierne używanie XD
Szkoda, bo bardzo przyśpieszał pracę, a bez niego to tytaniczna robota już nie na moje siły.
Na razie