Wpis z mikrobloga

Jako, że wciąż nie ma jasności w jaki sposób są obliczane punkty kwalifikacyjne dla absolwentów białoruskich i ukraińskich szkół średnich, żeby rozwiać wątpliwości, postanowiłem wysłać do #uam prośbę o udzielenie informacji publicznej. Plusujących zawołam gdy/jeśli dostanę odpowiedź.

Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września

2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2020 poz. 2176)

proszę o udostępnienie informacji w następującym zakresie:


Obowiązujące podczas rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 na

Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zasady obliczania wyniku

kwalifikacji dla absolwentów białoruskich oraz ukraińskich szkół

średnich.


Jednocześnie, na podstawie art. 14 ust. powołanej ustawy, wnoszę o

udostępnienie mi powyższych informacji poprzez przesłanie informacji

pocztą elektroniczną na podany poniżej adres:

toniejestprawdziwyadres@buziaczek.pl


#studia #studbaza #ukraina #bialorus
  • 10
@xeeeeeeenu: no bo na każdy kierunek inaczej przelicza się punkty w zależności z czego maturę się pisało XD mam Ci tutaj każdy kierunek po kolei linkować? chciałeś informacje jak są obliczane to jest napisane tutaj, że są liczone według trybu I, czyli tak jak nasz egzamin maturalny
@lukija: po pierwsze, "brytyjska jest przeliczana indywidualnie" bzdura, warunki dla brytyjskiej są zalinkowane w następnym zdaniu. Po drugie, ukraińska matura (ZNO) nie używa nawet takiej samej skali ocen jak polska (tam jest 0-200), więc jak ty to chcesz podstawiać do wzoru dla polskiej matury xD

UAM, w przeciwieństwie do wielu innych uczelni, nie podaje ani przelicznika, ani nawet tego jakie egzaminy/dyplomy akceptują.
@xeeeeeeenu: możesz zarejestrować się w systemie rekrutacji, zapisać na jakiś kierunek (na pierwszym stopniu pewnie teraz tylko są zaoczne) no i uzupełnić w systemie swoją maturę jako Ukrainiec lub Białorusin - jest kilka rodzajów. Robiąc kilka symulacji zobaczysz, że jeśli nie ma wyszczególnionego poziomu trudności, to wynik jest przeliczany na rozszerzenie, za podstawę jest zero.