Wpis z mikrobloga

Witajcie przyjaciele!

Choć pewnie niewielu mnie pamięta, jakiś czas temu poświęciłem się aby zgłębić #antynatailzm.

Nie wchodząc w szczegóły filozofia ta postuluje całkowite zaprzestanie prokreacji celem unicestwienia życia na ziemi i we wszechświecie argumentując to przewagą w życiu zła nad dobrem, cierpienia nad szczęściem, nieuchronną śmiercią itp...

Choć dla normalnych ludzi filozofia ta podobna jest do próby zawrócenia Wisły łyżeczką do herbaty, to sekta ta w sposób niezwykle podstępny niosąc porażająco negatywne przesłanie, najsłabszym a często potrzebującym pomocy ludziom odbiera nadzieję, pogłębia depresję wpędza w #przegryw.

Widać to świetnie na przykładzie tagu #przegryw i #depresja, które oscylują wokół #antynatalizm jak księżyc wokół ziemi. #antynatalizm wciągając w "swoją orbitę" kolejne osoby odbiera im chęć do życia, wszczepia w ich serca beznadzieję, pustkę i rozpacz a w serca rodziców oczekujących #dzieci wszczepia lęk i niepokój poprzez obrzydliwe prowokacje!

Pragnę tutaj zapytać Was - przyjaciela z tagu #childfree - ludzi inteligentnych, często dobrze wykształconych żyjących na wysokim poziomie - czy #antynatalizm na pewno idzie w parze z Waszą filozofią życia? życia którego antynataliści szczerze nienawidzą, gardzą każdą jego oznaką a w szczególności tymi, którzy o to życie zabiegają i chcą się poświęcić dla jego rozkwitu i pielęgnacji.

Czy na prawdę pragnęlibyście unicestwienia życia na ziemi? Czy rzeczywiście postrzegacie życie jako ideę godną unicestwienia? Jeśli zechcecie pochylić się nad moim pytaniem odpowiedzcie proszę w ankiecie!

Życzę wszystkim dobrej nocy i pięknego dnia!

Czy będąc #childfree na prawdę pragnę unicestwienia życia na ziem?

  • tak 44.0% (22)
  • nie 56.0% (28)

Oddanych głosów: 50

  • 10
@flyingmonsterspaghetti: Urodziłem się by zaraz umrzeć, w moim osobistym przekonaniu antynatalizm łączy się bardzo z nihilizmem. W historii wszechświata ludzkość nie ma żadnego znaczenia, jesteśmy chwilą, momentem, mrugnięciem oka a życie krótkie jak sen kończy się utratą przeze mnie jakiejkolwiek świadomości. Dlaczego w takim razie miałbym mieć jakikolwiek stosunek do tego żeby ludzkość dalej istniała?
@flyingmonsterspaghetti:
#!$%@? 3 po 3
Jak dla mnie to po prostu znaczy że teraz/w dzisiejszym świecie dla gatunku z samoświadomością jest #!$%@? i nie widzę się w roli rodzica, czy osoby która przedłuży to #!$%@?

W ideale trzeba to zmienić, jest trudno przez ogólnych rzecz biorąc debili ale kiedyś trzeba będzie

Unicestwienie ludzkości niedość że nie możliwe bo w jakimś bunkrze ochowa się seba z karyna i 7 dzieci
Nic nie