Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Dziś w wagonie biegnie do mnie podróżna, dodajmy że bez maseczki, i krzyczy:

- PROSZĘ PANA PROSZĘ PANA TAM LUDZIE MASECZEK NIE MAJĄ NIECH PAN IM ZWRÓCI UWAGĘ

Tak więc idę do przedziału i widzę:
- dziadek maskę ma
- dziewczyna ma pod nosem ale ma
- chłopak nie ma ale pije wodę

Zatem tłumaczę:
- Proszę pani ale wszystko jest w porządku, wszyscy mają maseczki, a pan tutaj pije wodę więc może zdjąć na chwilę.

- TAK ALE JAK PIJE TO MNIE NARAŻA NA ŚMIERĆ

- To dlaczego pani nie ma założonej maseczki?

- BO JA AKURAT NIE MOGĘ NOSIĆ ALE ONI MUSZĄ MIEĆ ZAŁOŻONE

¯\(ツ)_/¯

Żebym nie został za chwilę wyzwany od gnębicieli i covidianina - zwracam uwagę podróżnym bez maseczek i tyle. Nie chce mi się bawić w Policje i straszenie służbami czy mandatami, uwagę zwracam i nic więcej. Gdybyśmy chcieli wzywać służby do podróżnych bez maseczek to każda taka interwencja to opóźnienie 20-30 minut. "Rozwiązując" jeden problem maseczek stworzymy sobie kolejne problemy: opóźnienie, organizacja skomunikowań, skargi Podróżnych i masa innych rzeczy. Ponadto uważam że to indywidualna sprawa pasażera czy nosi czy nie. Nie mi oceniać, zwrócę uwagę ponieważ mam takie wytyczne ale nie mam zamiaru wyciągać konsekwencji z tego typu spraw.

Bardzo motywująco działa na Pasażerów bez maseczek obecność służb w pociągu. Często mamy patrole SOK, Policji czy Straży Granicznej w pociągu, jadą parę stacji i pełnią w pociągu obowiązki. Wówczas momentalnie wszyscy maski mają ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ostatnio musieliśmy wezwać Policję do pociągu, bo pijany gość biegał, krzyczał, przeklinał i nie miał biletu, nie chciał wyjść z pociągu więc musieliśmy wezwać Policję. Tylko ludzie zobaczyli patrol na peronie idący do pociągu to od razu panika KRZYŚ ZAKŁADAJ MASKĘ, PAWEŁEK POPRAW BO NOS MASZ ODKRYTY, KRYSIA MARYSIA WYCIĄGACIE MASKI ¯\
(ツ)_/¯

#dziendobrypoproszebilet

#pkp #podroze #koronawirus #heheszki

A na zdjęciu: sygnały końca pociągu, czerwone świetlne oraz "tarczki". Pociąg przyjechał zza granicy bez czerwonych lamp (chwilowa usterka napięcia) więc kolejarze obcej kolei założyli odblaskowe tarczki. W Polsce udało się wagon naprawić i włączyć światła, chwilę po zrobieniu zdjęcia tarczki zdjąłem, gdyż przy sprawnych lampach są niepotrzebne.
g.....i - Dziś w wagonie biegnie do mnie podróżna, dodajmy że bez maseczki, i krzyczy...

źródło: comment_1627059226eMFDHanYet9URe6UxtUgmD.jpg

Pobierz
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpokojuTroche: Tak, ale pociąg jechał z granicy. Powinien za granicą od razu dostać świetlne gary, ale dojechaliśmy trochę kilometrów do dużej stacji z rewidentem i włączyliśmy światła.

Jakbym jechał tym pociągiem to od razu za granicą byśmy podjęli decyzję żeby założyć gary, komuś się nie chciało () widoczność tego dnia była świetna więc zagrożenia nie było.
@gumpa_bobi: Swoją drogą, kiedyś mogliby wreszcie ten obowiązek maseczek znieść. Siedzenie 7h w maseczce to średnia przyjemność, a jeżdżenie samochodem mi się powoli nudzi.

Ja to bym wprowadził osobne wagony tylko dla zaszczepionych bez obowiazku maseczkowego, ale by mnie zaraz faszystą nazwali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze jak ktoś mi zwraca uwagę na brak maseczek u podróżnych na jakiejś stodole czy EZT to idę, mówię głosem automatu:
Szanowni Państwo przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie całej podróży! ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
i uciekam.